Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NÚSCH
Foto: SITA / Marko Erd
16. novembra 2018 12:26 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

NÚSCH chce kúpiť nový CT prístroj

Hodnota zákazky bude zhruba 1,3 mil. eur

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave chce kúpiť nový CT prístroj. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania bude hodnota zákazky zhruba 1,3 mil. eur.

Prístroj bude špecializovaný na diagnostiku ochorení srdca a ciev, no dajú sa ním vyšetriť aj bežné ochorenia.

Rýchly a dobre rozlišujúci

„Prístroj bude schopný vykonať vyšetrenia srdca za menej ako jeden srdcový sťah s detailným rozlíšením drobných cievnych štruktúr. Vysoká rýchlosť prístroja tiež umožní vyšetriť detských kardiologických pacientov, u ktorých rýchla akcia srdca inak vyšetrenie znemožňuje,“ uviedol NÚSCH.

Prístroj bude mať pokročilé, radiáciu redukujúce techniky, čo je nevyhnutná podmienka pre časté kontroly pacientov alebo pre vyšetrenia detí.

Komplexná zákazka

V zákazke je zahrnutá aj demontáž a odvoz starého CT prístroja, dodanie nového CT, montáž, inštalácia, nevyhnutné stavebné práce a elektroinštalačné práce, ako aj jeho sprevádzkovanie, odskúšanie a zaškolenie obsluhujúceho personálu.

Zákazka sa nebude deliť na časti, má trvať 24 mesiacov. Podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie žiadostí o účasť do 22. novembra 2018.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X