Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Darovanie krvi
Foto: SITA / Radoslav Maťaš
13. júna 2016 10:30 Ostatné od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

NTS chystá deň otvorených dverí

Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi pripravila Národná transfúzna služba SR na všetkých svojich odberových pracoviskách Deň otvorených dverí. Ako informovala NTS, pracoviská v Bratislave na Kramároch a Ružinove, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Martine, Nových Zámkoch, Poprade, Prešove, Trenčíne, Trnave a Žiline môže široká verejnosť navštíviť v utorok 14. júna od 7:00 do 17:00.

„Počas Dňa otvorených dverí budú môcť návštevníci na našich pracoviskách darovať krv a oboznámiť sa s činnosťou Národnej transfúznej služby SR,“ uviedla NTS. Záštitu nad oslavami Svetového dňa darcov krvi na Slovensku prevzal minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker.

Motto tohtoročného Svetového dňa darcov krvi je „Krv nás všetkých spája“. Cieľom tohtoročnej kampane je vyjadrenie poďakovania darcom krvi a zdôrazňovanie „vzťahu“ medzi darcom a príjemcom krvi.

Aj preto je podtitulom kampane slogan „Tvoja krv zachránila môj život. Podeľ sa o život – daruj krv“. Prostredníctvom tohto sloganu sa kampaň snaží upozorňovať na dôležitosť darcovstva krvi a budovať v ľuďoch pocit spoluzodpovednosti za druhých s tým, že im môžeme svojim konaním zachrániť život. Práve prostredníctvom príbehov ľudí, ktorým pomohla darovaná krv zachrániť život, chce kampaň osloviť širokú skupinu hlavne mladých ľudí a motivovať ich, aby sa stali darcami krvi.

Kampaň sa taktiež zameriava na vyzdvihnutie potreby bezpečného darcovstva krvi a zdôrazňuje, že len pravidelný dobrovoľný bezpríspevkový darca je najbezpečnejším zdrojom krvných zásob.

Svetový deň koordinujú Medzinárodná federácia Červeného kríža a Červeného polmesiaca, Medzinárodná federácia krvi a Medzinárodná spoločnosť pre transfúziu krvi. Tohtoročné celosvetové oslavy Svetového dňa darcov krvi sa budú konať v Amsterdame v Holandsku.

Letné mesiace sú každoročne najkritickejším obdobím, v ktorom darovaná krv zachraňuje ľudské životy, jej spotreba stúpa, no je jej akútny nedostatok. Národná transfúzna služba SR preto aj prostredníctvom Dňa otvorených dverí chce na túto skutočnosť upriamiť pozornosť verejnosti, viesť ľudí k dobrovoľnému darcovstvu a informovať o dôležitosti tohto život zachraňujúceho skutku.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X