Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica humenne 2.jpg
Foto: Svet zdravia
6. novembra 2018 13:51 Zdravotnícke zariadenia od vpavZdravotnictve.sk

Novým riaditeľom nemocnice v Humennom je Jaroslav Marčišin

Vystrieda predchádzajúceho riaditeľa Eugena Leša

Nemocnica Svet zdravia Humenné má nového riaditeľa. Stal sa ním Jaroslav Marčišin, ktorý na pozícii strieda predchádzajúceho riaditeľa Eugena Leša.

Ten pokračuje vo vedení vranovskej nemocnice. Informovala o tom sieť nemocníc Svet zdravia vo svojej tlačovej správe.

Marčišin: Aby bola nemocnica atraktívnym miestom pre zdravotníkov

„V najbližšom období nás čakajú náročné eurofondové projekty, vďaka ktorým zvýšime kvalitu zdravotnej starostlivosti v súlade s európskymi štandardami,“ povedal nový riaditeľ.

Chce, aby bola nemocnica atraktívnym miestom pre všetkých kvalitných a ambicióznych zdravotníkov.

„Doterajší riaditeľ Eugen Lešo odviedol v Humennom skvelú prácu a nemocnica je pripravená na ďalší rozvoj. Aj preto sme sa rozhodli posilniť jej vedenie o nového riaditeľa,“ uviedol generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia a siete polikliník ProCare Vladimír Dvorový.

Nemocnicu čaká rekonštrukcia

Nemocnicu Svet zdravia Humenné čaká rekonštrukcia. V najbližších dvoch rokoch plánujú prerobiť viaceré oddelenia, nakúpiť moderné diagnostické prístroje i nové medicínske zariadenie.

Nemocnica totiž získala nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške viac než 3,5 milióna eur.

Vďaka novým investíciám sa uskutočnia viaceré stavebné úpravy. Vznikne nový internistický klaster s plávajúcimi lôžkami.

Z pridelených finančných zdrojov nemocnica nakúpi novú diagnostickú techniku. Na rádiologické oddelenie tak pribudne napríklad nový počítačový tomograf (CT). Okrem CT prístroja dostane vďaka eurofondom nemocnica aj nový röntgen, ultrasonograf a digitálny mamograf.

Nemocnica tiež nakúpi nové medicínske vybavenie pre oddelenie neonatológie, konkrétne pre jednotku resuscitačnej intenzívnej starostlivosti aj pre oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti. Pribudnú tak napríklad nové inkubátory, ventilátory pre umelú pľúcnu ventiláciu, defibrilátor, externý kardiostimulátor, lôžka či mobiliár.

Jaroslav Marčišin

Miniatura 1.jpg
Jaroslav Marčišin

Nový riaditeľ nemocnice v Humennom pochádza zo Svidníka. Vyštudoval Lekársku fakultu UPJŠ v Košiciach. Počas svojej kariéry pôsobil ako chirurg vo viacerých nemocniciach.

Primárom oddelenia bol vo Svidníku, v Poprade, Levoči a naposledy v Malackách. V popradskej nemocnici v minulosti zastával aj post riaditeľa úseku liečebno-preventívnej starostlivosti.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X