Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Novým riaditeľom NCZI sa stal Igor Serváček

Pocitac
Foto: FreeImages.com

Riaditeľom Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) sa stal Igor Serváček. Výberové konanie na riaditeľa NCZI sa konalo 28. januára a 4. februára tohto roka. Vo funkcii nahradil Ľuboša Černého. Informovalo o tom NCZI na svojom webe.

Nový riaditeľ má podľa dostupných informácií viac ako 30-ročnú prax v oblasti informačných technológií. Z toho približne 25 rokov pôsobil v riadiacich pozíciách aj v nadnárodných spoločnostiach. Zároveň ostatných 20 rokov svojej profesionálnej praxe viedol viacero IT projektov.

Igor Serváček
MZ SR

„Je pre mňa cťou a zároveň i záväzkom byť súčasťou profesionálneho tímu zamestnancov NCZI a viesť túto organizáciu. O to viac, že NCZI ako prevádzkovateľ eHealthu otvára úplne novú éru svojho pôsobenia. K pozícii riaditeľa NCZI pristupujem s plným rešpektom. Budem sa usilovať, aby NCZI pod mojím vedením odborne rástlo a bolo stabilnou a rešpektovanou organizáciou,“ uviedol Serváček.

Národné centrum zdravotníckych informácií je štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR. Centrum vykonáva úlohy v oblasti informatizácie zdravotníctva, správy národného zdravotníckeho informatizačného systému, štandardizácie zdravotníckej informatiky, ale aj zdravotníckej štatistiky.

V rámci svojej činnosti spolupracuje s inštitúciami ako Štatistický úrad SR, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Úrad verejného zdravotníctva, Štátny ústav pre kontrolu liečiv, ústavy SAV, poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, zdravotnícke profesijné a stavovské organizácie, zdravotné poisťovne a lekárske fakulty.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 18. februára 2016 9:21Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...