Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pocitac
Foto: FreeImages.com
18. februára 2016 9:21 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Novým riaditeľom NCZI sa stal Igor Serváček

Riaditeľom Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) sa stal Igor Serváček. Výberové konanie na riaditeľa NCZI sa konalo 28. januára a 4. februára tohto roka. Vo funkcii nahradil Ľuboša Černého. Informovalo o tom NCZI na svojom webe.

Nový riaditeľ má podľa dostupných informácií viac ako 30-ročnú prax v oblasti informačných technológií. Z toho približne 25 rokov pôsobil v riadiacich pozíciách aj v nadnárodných spoločnostiach. Zároveň ostatných 20 rokov svojej profesionálnej praxe viedol viacero IT projektov.

Igor Serváček
MZ SR

„Je pre mňa cťou a zároveň i záväzkom byť súčasťou profesionálneho tímu zamestnancov NCZI a viesť túto organizáciu. O to viac, že NCZI ako prevádzkovateľ eHealthu otvára úplne novú éru svojho pôsobenia. K pozícii riaditeľa NCZI pristupujem s plným rešpektom. Budem sa usilovať, aby NCZI pod mojím vedením odborne rástlo a bolo stabilnou a rešpektovanou organizáciou,“ uviedol Serváček.

Národné centrum zdravotníckych informácií je štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR. Centrum vykonáva úlohy v oblasti informatizácie zdravotníctva, správy národného zdravotníckeho informatizačného systému, štandardizácie zdravotníckej informatiky, ale aj zdravotníckej štatistiky.

V rámci svojej činnosti spolupracuje s inštitúciami ako Štatistický úrad SR, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Úrad verejného zdravotníctva, Štátny ústav pre kontrolu liečiv, ústavy SAV, poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, zdravotnícke profesijné a stavovské organizácie, zdravotné poisťovne a lekárske fakulty.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X