Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ján Mikas
Ján Mikas | Foto: SITA / Nina Bednáriková
9. augusta 2016 13:33 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA, vZdravotnictve.sk

Novým hlavným hygienikom sa stane Ján Mikas

Hlavným hygienikom Slovenskej republiky a zároveň šéfom Úradu verejného zdravotníctva SR sa stane Ján Mikas. Ako prvá o tom informovala RTVS. Ako následne uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Stanislava Luptáková, výberové konanie sa uskutočnilo 3. až 4. augusta tohto roka.

Mikas, ktorý nahradí vo funkcii Ivana Rovného, začne pôsobiť na pozícii od 15. augusta. Momentálne vedie odbor epidemiológie v rámci Úradu verejného zdravotníctva SR.

Úrad verejného zdravotníctva SR je rozpočtová organizácia štátu s pôsobnosťou pre územie Slovenska so sídlom v Bratislave, ktorá je napojená na rozpočet ministerstva zdravotníctva.

Úrad riadi a za jeho činnosť zodpovedá hlavný hygienik Slovenskej republiky, ktorý je zároveň vedúcim služobného úradu. Hlavného hygienika vymenúva a odvoláva na návrh ministra zdravotníctva vedúci služobného úradu ministerstva.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X