Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Architekt.jpg
Foto: Pixabay.com
1. marca 2016 15:19 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Novozámocká nemocnica vynovila centrálny príjem

Fakultná nemocnica kompletne vynovila centrálny príjem, rekonštruuje jednotku intenzívnej starostlivosti na chirurgickej klinike a nakúpi nové lôžka.

Fakultná nemocnica v Nových Zámkoch kompletne zrekonštruovala centrálny príjem, modernizuje jednotku intenzívnej starostlivosti na chirurgickej klinike a nakúpi nové lôžka. Investície financuje z 979 000 eur, ktoré získala v rámci kapitálových výdavkov ministerstva zdravotníctva. O použití financií na konkrétne investície rozhodlo vedenie nemocnice.

Centrálny príjem je rovnako starý ako nemocnica, ktorá funguje od roku 1982. Doteraz komplexnou rekonštrukciou neprešiel, robili sa len čiastočné opravy. Teraz sa vymieňalo podľa slov riaditeľa Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch Imricha Matušku „všetko od rozvodov po podlahy“.

Centrálny príjem má denne vyše sto pacientov. Rekonštrukcia trvala od začiatku januára do konca februára. „V súčasnosti sa rekonštruuje jednotka intenzívnej starostlivosti na chirurgickej klinike a je ukončené verejné obstarávanie na zakúpenie 270 lôžok s mäkkými stolíkmi, ktoré výrazným spôsobom zvýšia komfort pre našich pacientov,“ informoval Matuška.

Nemocnica by z vlastných zdrojov na tieto rekonštrukcie nemala. Staré postele mali už vyše 30 rokov rovnako ako nemocnica. „Každoročne sa pri prieskumoch objavili na prvom mieste sťažnosti na to, že máme staré lôžka, tak to pokladáme naozaj za prioritu,“ zdôraznil Matuška. Nemocnica má 660 lôžok.

V minulom programovacom období získala z eurofondov 8,3 milióna eur, z čoho zrekonštruovala 11 operačných sál, oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny a pôrodnícke oddelenie. „Máme urobený aj plán na rekonštrukciu ďalších oddelení,“ dodal Matuška.

Ako povedal v utorok na brífingu v nemocnici minister zdravotníctva Viliam Čislák, je to dobrá správa pre pacientov v tomto regióne a v tejto nemocnici, že rezort po mnohých rokoch vyčlenil financie pre zdravotnícke zariadenia.

„V tomto prípade 30 miliónov eur sme rozdelili všetkým nemocniciam – 13 fakultným a 13 aj iným nemocniciam a budú slúžiť hlavne pre pacientov a zdravotnícky personál,“ uviedol.

Ako dodal, mnoho nemocníc na Slovensku je starých 40 – 50 rokov, naraz sa vynoviť nedajú. „Dúfam, že aj do budúcna v takomto objeme finančné prostriedky prídu do týchto nemocníc,“ podotkol Čislák.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X