Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zenisova_zita.jpg
Zita Ženišová Svet zdravia
4. júla 2016 13:03 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Novou riaditeľkou nemocnice v D. Strede je Zita Ženišová

V pondelok 4. júla nastala zmena na poste riaditeľa nemocnice Svet zdravia Dunajská Streda. Róberta Mamrillu v tejto funkcii vystriedala Zita Ženišová, ktorá do konca minulého roka úspešne viedla michalovskú nemocnicu. Informoval o tom hovorca Sveta zdravia Tomáš Kráľ.

„Keďže dunajskostredská nemocnica patrí medzi naše kľúčové na západnom Slovensku, rozhodli sme posilniť jej vedenie o riaditeľku, ktorá sa výborne osvedčila pri transformácii podobne veľkej nemocnice v Michalovciach. Som presvedčený, že Zita Ženišová za pomoci celého tímu dokáže posunúť túto nemocnicu na novú kvalitatívnu úroveň,“ uviedol generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia Ľuboš Lopatka.

Zita Ženišová vyštudovala na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave; manažérske štúdium absolvovala na City Univerzity Bratislava a na britskej The Open University Business School. Má dlhoročné skúsenosti v oblasti finančného riadenia spoločností v privátnej a vo verejnej správe.

Podieľala sa na reštrukturalizáciách spoločností, na finančných reštrukturalizáciách, implementáciách rozsiahlych organizačných zmien v spoločnostiach a bola tím lídrom pri zavádzaní nových IT systémov a systémov riadenia.

Počas dvaapolročného pôsobenia na poste riaditeľky nemocnice Svet zdravia Michalovce bola okrem zavádzania významných zmien v riadení aj aktívnou súčasťou príprav a rozbehu výstavby nemocnice novej generácie.

Michalovská nemocnica je najväčšia v sieti Svet zdravia a súčasne je aktuálnym držiteľom interného ocenenia Nemocnica roka. Od januára 2016 Zita Ženišová pôsobila vo Svete zdravia ako manažérska konzultantka.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X