Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budova ministerstva
Foto: SITA / Marko Erd
5. marca 2018 15:50 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Novou ministerskou sestrou bude Darina Dányiová

Komora sestier verí, že minister zdravotníctva Tomáš Drucker spraví reparát a umožní novej ministerskej sestre zodpovedne pristupovať k plneniu úloh, ktoré budú patriť do jej pôsobnosti a jej rozhodnutia budú viac akceptované ako v predošlom období.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) víta, že novou ministerskou sestrou od 15. marca tohto roka bude členka komory Darina Dányiová.

„Tešíme sa, že minister zdravotníctva vybral na post riaditeľky odboru ošetrovateľstva na Ministerstve zdravotníctva SR opäť nominanta SK SaPA,“ konštatovala komora v stanovisku.

Novej riaditeľke odboru ošetrovateľstva na MZ SR praje komora, aby pozorne načúvala odborníkom, identifikovala negatívne vonkajšie vplyvy, ktoré zasahujú do autonómie jednotlivých odborov a nadviazala na pozitívne zmeny, ktoré začala uskutočňovať bývalá ministerská sestra Tatiana Hrindová.

Prvej to nevyšlo

Samotná Hrindová odišla zo spomínaného postu na základe jej dlhodobej nespokojnosti s nedostatočnou komunikáciou o problémoch týkajúcich sa sestier a nedostatku kompetencií a pracovných podmienok na ministerstve. Podľa jej slov nemala možnosť vstupovať do rozhodnutí, ktoré v konečnom dôsledku ovplyvňovali život sestier.

„Veríme preto, že minister zdravotníctva Tomáš Drucker spraví reparát a umožní novej ministerskej sestre zodpovedne pristupovať k plneniu úloh, ktoré budú patriť do jej pôsobnosti a jej rozhodnutia budú viac akceptované ako v predošlom období,“ očakáva komora.

Ministerská sestra by podľa stavovskej organizácie nemala byť v organizačnej štruktúre ministerstva zdravotníctva len do počtu, ale mala by mať aj zásadné rozhodovacie právomoci v oblasti ošetrovateľstva a pôrodnej asistencie.

„Sme si vedomí organizačnej štruktúry rezortu zdravotníctva, ale aj napriek tomu veríme, že posilnenie postavenia ministerskej sestry pomôže napredovaniu ošetrovateľstva, pôrodnej asistencie a ostatných odborov jej zverených na Slovensku,“ uzavrela komora.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X