Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Novembrový špeciál: Nová bratislavská nemocnica

Nemocnica Rázsochy
Foto: SITA / Michal Burza

Univerzitnú nemocnicu v Bratislave tvorí päť samostatných objektov. To sa však má zmeniť, stavbou úplne novej nemocnice.

Nie je to prvý pokus. Veľkolepý projekt nemocnice na Rázsochách však už vyhlásili za mŕtvy. Nemocnica má tak po novom vyrásť na bratislavskej Patrónke.

Táto lokalita sa však nepozdáva všetkým. Hlavný lekár Bratislavského samosprávneho kraja a bývalý riaditeľ UNB Valerián Potičný ju označil za katastrofu. Ministerstvo zdravotníctva však na Patrónke trvá.

Náročný projekt má vzniknúť formou verejno súkromného partnerstva. Ani to však neušlo kritike, tentoraz poslanca Viliama Novotného. Projekt je zbabraný, hovorí.

Inštitút INEKO ešte v septembri upozornil, že PPP nemusí byť najvhodnejším variantom a odporučil pozrieť sa znova na Rázsochy. Expert KDH na zdravotníctvo Marián Faktor tiež spochybňuje PPP. Šéf Inštitútu finančnej politiky pri ministerstve financií Martin Filko pripúšťa, že aj štát by dokázal postaviť novú nemocnicu, no musela by to byť politická priorita.

Nová nemocnica nebude slúžiť len Bratislave, ale celému Slovensku, upozorňuje dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského Juraj Šteňo. Analytik HPI Tomáš Szalay pridáva, že okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti nemocnica bude riešiť aj ďalšie oblasti.

V spojení so Slovenskou akadémiou vied sa má nová nemocnica venovať aj výskumu. SAV však o tom nevie o nič viac ako verejnosť.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 16. novembra 2015 13:13Zdroj vZdravotnictve.sk
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X