Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eura_list.jpg
Foto: Pixabay.com
6. septembra 2017 11:49 Zdravotníctvo od SITASITA

Novela o poskytovaní dotácií prešla do druhého čítania

Návrh zákona podľa šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera reaguje predovšetkým na požiadavky aplikačnej praxe pri vyhodnocovaní žiadostí o poskytnutie dotácie.

Parlament v stredu súhlasil v prvom čítaní s novelou zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR. „Uvedený návrh zákona reaguje predovšetkým na požiadavky aplikačnej praxe pri vyhodnocovaní žiadostí o poskytnutie dotácie,“ povedal v pléne minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Žiadosti o poskytnutie dotácie vyhodnocuje Vedecká rada ministerstva, ktorá ako odborný poradný orgán rezortu plní v rámci svojej činnosti aj iné úlohy vedecko-výskumného zamerania.

„Cieľom legislatívnej úpravy je upraviť možnosť hodnotenia žiadostí, ktorých žiadatelia sú vo vzťahu k členovi Vedeckej rady, tak, aby sa zachovala nestrannosť a objektivita pri hodnotení žiadostí, aby sa zamedzil konflikt záujmov členov rady vo vzťahu k žiadateľovi,“ píše sa v materiáli.

Problém s konfliktom záujmov

Oproti platnej právnej úprave novela zavádza možnosť vyhodnocovania žiadostí o poskytnutie dotácie na účely výskumu a vývoja v prípade, ak je žiadateľ vo vzťahu k členovi Vedeckej rady.

„Súčasná právna úprava v praxi totiž spôsobuje, že množstvo žiadostí o dotáciu musí byť odmietnutých práve z dôvodu, že členovia Vedeckej rady sú v drvivej väčšine v pracovnoprávnom respektíve v inom vzťahu s týmito inštitúciami,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X