Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica novej generácie v Michalovciach
Foto: Svet zdravia
8. decembra 2017 7:29 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Do novej nemocnice v Michalovciach sa začali sťahovať prví pacienti

Sťahovanie bude trvať týždeň, postupne po jednotlivých oddeleniach a pracoviskách. Nemocnica plánuje presťahovať asi 300 pacientov.

Do nemocnice novej generácie v Michalovciach, ktorú otvorila sieť nemocníc Svet zdravia, sa vo štvrtok začali sťahovať prví pacienti. V nových izbách v prvý deň ubytovali prvých 30 pacientov.

Sťahovanie bude trvať týždeň, postupne po jednotlivých oddeleniach a pracoviskách. Celkovo majú presťahovať 300 pacientov, množstvo prístrojov, zdravotníckej techniky, liekov či zdravotníckeho materiálu. Informoval o tom Tomáš Kráľ, Komunikačný manažér a hovorca Sveta zdravia.

Prví sa z oddelení interné a pľúcne sťahovali chodiaci pacienti, následne pacienti menej pohybliví a nakoniec imobilní pacienti v sprievode zdravotníkov. Medzi budovami ich prevážali sanitky.

Každý pacient po prijatí na hospitalizáciu dostal náramok s čiarovým kódom, ktorý zabezpečí jeho jednoznačné označenie a identifikáciu. Pomôcť pacientom pri sťahovaní prišli i študenti zdravotníckej školy a aj lekári boli rozdelení medzi obe pracoviská.

Plánujú nový pavilón

Nová michalovská nemocnica, ktorú budovali viac ako 2,5 roka, má operačné sály so špeciálnymi vzduchovými filtrami, moderné izby i celkovú organizačnú štruktúru, vyše 300 lôžok, centrálnu prípravovňu liekov, komfortné pôrodné izby či urgentný príjem s moderným systémom na triedenie pacientov, ktorých bezpečnosť zaručia čiarové kódy a liečivé prostredie.

„Nemocnica bude fungovať podľa najmodernejších zahraničných štandardov, aj preto dostala prívlastok nemocnica novej generácie. Pre celé východné Slovensko sa má stať nadregionálnym centrom pre akútnu medicínu. Zdravotnú starostlivosť bude poskytovať v rámci verejného zdravotného poistenia,“ uviedol Kráľ.

Na budúci rok sa plánuje začatie výstavby nového pavilónu polikliniky. Táto časť má vzniknúť na pôde súčasného chirurgického pavilónu.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X