Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nové urgentné príjmy budujú v Čadci, Kubíne, Trstenej a Mikuláši

Architekt.jpg
Foto: Pixabay.com

Urgentné príjmy v kysuckej a dolnooravskej nemocnici by mali byť hotové do konca tohto roka, v liptovskej a hornooravskej nemocnici začiatkom roka 2017

Nové urgentné príjmy za viac ako tri milióny eur budujú v krajských nemocniciach v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne a Trstenej.

Ako informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Lenka Záteková, urgentné príjmy v kysuckej a dolnooravskej nemocnici by mali byť hotové do konca tohto roka, v liptovskej a hornooravskej nemocnici začiatkom roka 2017.

„Na rozdiel od iných krajov sme si udržali naše župné nemocnice a pracujeme na ich postupnej obnove,“ povedal predseda kraja Juraj Blanár. Veľký modernizačný dlh, ktorý kraj zdedil od štátu, je podľa neho potrebné dobehnúť.

„Naše župné nemocnice sa menia na moderné centrá komplexnej akútnej zdravotnej starostlivosti. Budeme môcť znížiť časovú stratu pri záchrane životov a zvýšiť tak šance pacientov na ich uzdravenie,“ dodal Blanár.

Stavebné úpravy všetkých štyroch urgentov by mali stáť 2,2 milióna eur, ďalších 800-tisíc eur si vyžiada moderné prístrojové vybavenie.

„Vybudujeme úplne nové jednotky úrazovej starostlivosti, všeobecnej urgentnej starostlivosti, samozrejmosťou budú odborné ambulancie a ďalšie nevyhnutné priestory,“ dodala riaditeľka odboru zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja Anna Majbíková.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X