Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Farby_malba.jpg
FreeImages.com
5. augusta 2016 10:58 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Nová nemocnica v Košiciach sa predstaví ako galéria

Od piatka do nedele sa v rámci cyklu Potulky mestom Košice uskutoční 11 návštev priestorov Polikliniky Univerzitnej nemocnice L. Pasteura

Desiatky diel od popredných československých umelcov 70-tych a 80-tych rokov minulého storočia si vo vymedzených časoch budú môcť pozrieť záujemcovia v priestoroch Polikliniky Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) v Košiciach od piatka 5. do nedele 7. augusta.

Práve do týchto priestorov ich totiž zavedie ďalšie pokračovanie cyklu Potulky mestom Košice s názvom „Nová nemocnica ako galéria“.

Diela aj od Fullu

Ako prezradil Milan Kolcun, ktorý bude záujemcov sprevádzať, v novej nemocnici je okolo 50 umeleckých diel. Za socializmu totiž platil zákon, podľa ktorého sa museli zhruba štyri percentá rozpočtu stavby venovať na umenie a UNLP zachovala diela najrozličnejších moderných techník dodnes nepoškodené.

„Nájdeme tu rôzne fontány, keramiky, mozaiky a diela rôznych popredných autorov,“ uviedol Kolcun.

Ľudia tak budú môcť spoznať v priestoroch nemocnice na Triede SNP diela významných autorov československého výtvarného umenia, ako sú Fulla, Dobeš, Springerová, Vanek, Ondrušová, Hejlek, Bartusz, Popovič, Blažová alebo Čepková.

Prehliadky mimo ordinačných hodín

Prehliadky sa uskutočnia v dňoch, keď sú ambulancie prázdne. „Umenie okolo sa tak stane viditeľnejšie a môžete si vychutnať úplne odlišnú atmosféru polikliniky ako veľkú krásnu vysunutú galériu pre všetkých,“ pozýva do nemocnice hovorkyňa UN LP Ladislava Šustová.

Prehliadky pre verejnosť sa v piatok 5. augusta začínajú o 15:30 a 17:00. V sobotu je pripravených päť turnusov medzi 10:30 a 17:00 a v nedeľu medzi 12:00 a 17:00 sa uskutočnia ďalšie štyri prehliadky. Ich začiatok je pred horným vchodom do novej polikliniky na košickej Terase.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X