Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie Centra chirurgie prsníka
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker, riaditeľ NOÚ Jozef Dolinský a kurátor výstavy Róbert Němeček počas otvorenia novovybudovaného Centra chirurgie prsníka Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ a vernisáže obrazov renomovaných slovenských umelcov SITA / Monika Zaťková
14. júla 2016 5:00 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

NOÚ otvoril Centrum chirurgie prsníka

OPRAVENÉ – V novootvorenom Centre chirurgie prsníka Národného onkologického ústavu v Bratislave sa nachádza šesť izieb, v každej sú po dve lôžka. Jedna izba je pre pacientky s telesným postihnutím.

Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave v stredu otvoril Centrum chirurgie prsníka, ktorého výstavba trvala niekoľko mesiacov.

Ako ďalej na otvorení informoval riaditeľ NOÚ Jozef Dolinský, výstavba centra stála 750 tis. eur. Z rozpočtu ústavu na výstavbu šlo 600 tis. eur, z ktorých investícia Ministerstva zdravotníctva SR predstavovala 360 tis. eur, ďalšie prostriedky vo výške 150 tis. eur sponzorsky poskytlo neziskové Združenie priateľov Národného onkologického ústavu.

Mysleli aj na telesne znevýhodnené pacientky

V centre sa nachádza šesť izieb, v každej sú po dve lôžka. Výstavba podľa Dolinského zohľadňovala prevažne pohodlie pacientiek. Jedna izba je pre pacientky s telesným znevýhodneným.

„Je to unikátne pracovisko svojho druhu na Slovensku, ktoré bude ženám poskytovať najmodernejšie terapeutické postupy v oblasti chirurgie prsníka vrátane rekonštrukčných plastických operácií,“ dodal riaditeľ ústavu.

„Práve takéto pracovisko môže pomôcť k významnému zvýšeniu kvality prežívania takýchto pacientiek,“ uviedol na otvorení minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Rakovina prsníka je najčastejším onkologickým ochorením žien nielen na Slovensku. Podľa údajov Národného onkologického registra z roku 2008, pribudne na Slovensku 2 700 prípadov ročne.

Dostanú komplexný servis

„Rozhodli sme sa im teda vybudovať samostatné lôžkové oddelenie, kde sa o ne bude starať tím odborníkov, v zložení chirurgov, plastických chirurgov, onkológov, rádioterapeutov, psychológov a psychoterapeutov. Naše pacientky budú mať zabezpečený komplexný servis a komplexnú starostlivosť pod jednou strechou,“ pokračoval Dolinský.

Centrum má tiež zámer pôsobiť v publikačnej činnosti a bude v sústave pracovísk, ktoré budú odporúčať trendy v onkochirurgickej liečbe karcinómu prsníka.

Centrum tiež bude školiacim pracoviskom pre certifikáciu chirurgov so zameraním na toto ochorenie.

V priestoroch centra sa tiež nachádza umelecká zbierka viac ako 36 obrazov, ktoré darovali slovenskí výtvarníci. Tí sú združení v spoločnosti Spectrum ART.

Partnermi projektu na vybudovanie Centra chirurgie prsníka sa stali Projekt Fashion Sparkling Charity Night, Nadácia SPP, Slovenská pošta a. s., GlaxoSmithKline Slovakia s. r. o., Nadácia J&T a Nadácia Eset.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X