Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lupa.jpg
Foto: Pixabay.com
18. augusta 2016 9:28 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

NKÚ a úrad pre dohľad budú spolupracovať pri kontrolách

Podpísané memorandum počíta nielen s odbornou spoluprácou a koordináciou pri vykonávaní jednotlivých kontrolných akcií, ale aj s výmenou informácií, skúseností a príkladov z praxe.

Fungovanie zdravotníckych zariadení a realizácia strategických rozhodnutí v oblasti verejného zdravotníctva bude pod väčším drobnohľadom kontrolórov.

Ako informoval Najvyšší kontrolný úrad SR (NKÚ), memorandum o spolupráci medzi NKÚ a Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) totiž počíta nielen s odbornou spoluprácou, koordináciou pri vykonávaní jednotlivých kontrolných akcií, ale aj s výmenou informácií, skúseností a príkladov z praxe.

Memorandum podpísal predseda NKÚ Karol Mitrík s predsedom ÚDZS Tomášom Haškom 17. augusta.

„Tento dokument umožní, okrem iného, aktívne zapájať kontrolórov či prizývať odborníkov z jednotlivých inštitúcií do kontrolných akcií, ktoré vo svojej pôsobnosti realizuje jedna zo zmluvných strán,“ priblížila hovorkyňa NKÚ Daniela Bolech Dobáková.

NKÚ skontroloval už deväť nemocníc

Mitrík informoval predsedu ÚDZS o prierezovej kontrole NKÚ, ktorá je zameraná na otázky hospodárneho nakladania s verejnými financiami a s majetkom vo vybraných zdravotníckych zariadeniach.

V prvej etape už bolo skontrolovaných deväť nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva zdravotníctva.

„O čiastkových záveroch a zisteniach budú začiatkom septembra kontrolóri informovať aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, obdobne ako to bolo v prípade záverov z kontroly vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni,“ dodala Dobáková.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X