Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Viliam Čislák
Viliam Čislák SITA / Viktor Zamborský
1. decembra 2015 15:38 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Niektoré sestry výpovede stiahli

Doposiaľ podalo výpoveď v slovenských nemocniciach 960 sestier. 

V každej nemocnici už evidujú späťvzatie výpovedí zdravotných sestier a pôrodných asistentiek a ďalšie sestry sa zaujímajú o možnosť si výpoveď rozmyslieť. Na utorňajšom brífingu to vyhlásil minister zdravotníctva Viliam Čislák.

Nemocnice ponúknu sestrám právne poradenstvo, aby podľa ministra nemuseli platiť pokutu odborom za stiahnutie výpovede. Minister Čislák opäť zdôraznil, aby sestry, pôrodné asistentky a všetci ostatní zdravotnícki pracovníci nepodľahli tlaku šéfky odborov Moniky Kaveckej, ktorá aktuálnu situáciu využíva na svoje politické ambície.

Riaditelia nemocníc, v ktorej sestry podali výpovede, si trúfajú zabezpečiť zdravotnú starostlivosť od februára v plnom rozsahu, hoci aj pri odložení elektívnej starostlivosti, uviedol šéf rezortu.

Ako priblížil Čislák, doposiaľ podalo výpoveď 960 sestier. Vo Fakultnej nemocnici v Trnave evidujú 105 výpovedí, v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice je to 64 výpovedí sestier, konkrétne z dvoch pracovísk anestéziológie a intenzívnej medicíny. „V košickej univerzitnej nemocnici pracuje 1 093 sestier a 78 pôrodných asistentiek. Priemerný plat obidvoch skupín je 940 eur,“ povedal riaditeľ nemocnice Milan Maďar.

V pondelok zaznamenali v prešovskej nemocnici 395 výpovedí. „Dnešný deň máme prvé späťvzatie výpovede a viac ako 40, do 50 zamestnancov sa informovalo o možnostiach späťvzatia,“ poznamenal riaditeľ nemocnice Radoslav Čuha. K 30. novembru dalo v Nemocnici Poprad výpoveď 125 sestier, vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline podalo výpoveď doteraz 215 sestier.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X