Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

I.neurologická klinika LF UK a UNB získala diamantové ocenenie

Neurológia
Foto: Thinkstock.com
Európska organizácia pre cievne mozgové príhody (European Stroke Organization – ESO) udelila I.neurologickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Bratislava, štatút Diamantového centra pre liečbu cievnych mozgových príhod.
Ako informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská, I.neurologická klinika LF UK a UNB sa v roku 2016 zapojila do iniciatívy Angels. Cieľom iniciatívy Angels je zvýšiť počet pracovísk v Európe, ktoré sú pripravené poskytnúť tú najlepšiu starostlivosť.
„Sme jediné komplexné pracovisko v Slovenskej republike, ktoré je schopné postarať sa o pacienta s mozgovo-cievnou príhodou, vrátane endovaskulárnych výkonov nad rámec európskych štandardov a to 24 hodín denne a 7 dní v týždni,“ priblížil prednosta I.neurologickej kliniky LF UK a UNB Peter Turčáni.
Ročne je na tomto pracovisku hospitalizovaných približne 400 pacientov, z toho približne 350 pacientov s diagnózou akútneho mozgového infarktu. „Som veľmi rád, že aj naša nemocnica sa môže pochváliť týmto prestížnym diamantovým ocenením, ktoré udeľuje medzinárodná organizácia. Dokazuje to, že v našej nemocnici máme špičkové pracoviská na ktorých pracujú jedineční odborníci, ktorí dokážu pacientovi poskytnúť zdravotnú starostlivosť na najvyššej úrovni a neraz aj zachrániť život,“ dodal generálny riaditeľ UNB Juraj Kovács.
I.neurologická klinika poskytuje najvyššie a najkvalitnejšie služby v odbore neurológia. Klinika sa radí medzi najvýznamnejšie vedecké pracoviská Univerzity Komenského Bratislava a získala štatút Centra excelentnosti pre náhle cievne mozgové príhody v rámci operačného programu EÚ.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Autor vZdravotnictve.skDátum 20. októbra 2017 10:48
K téme , ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...