Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tabletky, lieky
Foto: Thinkstock.com
4. februára 2019 9:12 Farmácia od mevZdravotnictve.sk

Neuraxpharm kúpila českú firmu Farmax

Detaily transakcie spoločnosti nezverejnili. Farmax sa po novom volá NeuraxpharmBohemia.

Neuraxpharm Group, špecializovaná farmaceutická spoločnosť zameraná na liečbu porúch centrálnej nervovej sústavy, oznámila akvizíciu firmy Farmax. Ide o špecializovanú farmaceutickej spoločnosti, ktorá patrila pod SVUS Pharma. Informovala o tom spoločnosť Neuraxpharm.

Podmienky transakcie neboli zverejnené.

Farmax, sídliaca v Hradci Králové v Českej republike, bola komerčnou divíziou SVUS Pharma. Disponuje silnou distribučnou sieťou v ČR a na Slovensku a menšou distribučnou sieťou v Maďarsku. Je popredným predajcom značkových aj neznačkových generických liečiv určených pre poruchy centrálneho nervového systému.

Posilňujú si pozíciu

Získaná spoločnosť bola premenovaná na NeuraxpharmBohemia. Svoje produkty bude ďalej ponúkať pod obchodnou značkou Neuraxpharm.

Generálny riaditeľ skupiny Neuraxpharm Jörg Thomas Dierks verí, že táto akvizícia posilní vedúcu pozíciu Neuraxpharmu na európskom CNS trhu. Podporiť by mala aj priamy vstup na trhy strednej a východnej Európy.

„Vstup do tohto regiónu je jedným z pilierov stratégie Neuraxpharm, keďže tieto trhy ponúkajú zaujímavý potenciál pre náš rast,“ dodal Dierks.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X