Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nemocnice Topoľčany a Levice sú za polrok v zisku

Lozko_nemoc
Foto: Pixabay.com

Kladný hospodársky výsledok sa podarilo dosiahnuť aj napriek zvyšovaniu platov lekárov od januára 2015

Nemocnice Topoľčany a Levice hospodárili v prvom polroku 2015 so ziskom. K 30. júnu vykázali predbežný zisk 983 266 eur, z toho topoľčianska nemocnica sa na tomto výsledku podieľala sumou 700 982 eur a levická 282 284 eur. Obe nemocnice spravuje Nitriansky samosprávny kraj prostredníctvom svojej neziskovej organizácie Nemocnice s poliklinikami.

Ako sa píše vo výsledkoch hospodárenia nemocníc, ktoré schválili nitrianski krajskí poslanci na septembrovom zastupiteľstve, kladný hospodársky výsledok sa podarilo dosiahnuť aj napriek zvyšovaniu platov lekárov od januára. V topoľčianskej nemocnici to predstavovalo zvýšenie nákladov na mzdy a odvody zhruba 29 000 eur a v nemocnici Levice 19 500 eur.

Celkovo dosiahli náklady na mzdy a odvody v oboch krajských nemocniciach 7,8 milióna eur, čo je zhruba 57 percent celkových nákladov nemocníc. Na druhom mieste sú náklady na lieky a zdravotnícke pomôcky a na treťom náklady na energie. Na dosiahnutých výnosoch majú najväčší podiel tržby od zdravotných poisťovní vo výške 13 399 073, čo je 91,21 percenta. Okrem toho mali nemocnice príjem napríklad aj z nájomného či z predaja tovaru vo verejnej lekárni v Topoľčanoch.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 16. septembra 2015 8:00Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X