Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vianoce_ozdoba.jpg
Pixabay.com
29. novembra 2018 15:54 Ostatné od mevZdravotnictve.sk

Nemocnice dostanú 150 živých vianočných stromčekov

Prostredie v nemocniciach pacientom aj zdravotníkom počas vianočných sviatkov spríjemnia živé vianočné stromčeky.

Agrorezort daroval prostredníctvom Lesov SR 150 živých slovenských ihličnanov do nemocníc po celom Slovensku. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

„Verím, že stromčeky spríjemnia predvianočnú atmosféru v nemocniciach a urobia radosť pacientom aj zamestnancom. Ďakujem Lesom SR, že venovali zdravotníckym zariadeniam v tomto predsviatočnom období stromčeky. Každý z nich je svojím spôsobom autentický a verím, že spríjemní predsviatočné obdobie v nemocniciach,“ povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Z plantáží aj lesov

„Žiaľ, nie všetci majú šťastie stráviť tieto dni v kruhu svojej rodiny. Aj preto pokračujeme v krásnej myšlienke a aj tento rok prinášame voňavú atmosféru do štátnych nemocníc po celom Slovensku. Aby spríjemňovali čas nielen pacientov, ale aj personálu, ktorý sa o nich stará,“ uviedla podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná.

,,Veľmi nás teší, že po úspešnej minuloročnej akcii sme sa opäť stretli a aj tento rok dostanú naši malí pacienti živé stromčeky na lôžkové oddelenia,“ povedala Zuzana Laluhová Striežencová, medicínska riaditeľka NÚDCH.

Vianočné stromčeky v rámci akcie Stromček pod stromček pochádzajú nielen z plantáží štátneho podniku Lesy SR, ale tiež priamo z lesov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X