Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zvolen_sono.jpg
Foto: AGEL SK
15. februára 2018 11:49 Zdravotnícke zariadenia od mevZdravotnictve.sk

Nemocnica Zvolen má nové sono pre detských pacientov

Lekári detského oddelenia Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL, používajú pri vyšetrovaní nový moderný sonografický prístroj. Sonograf v hodnote viac ako 27 tis. eur spĺňa najnovšie kritériá kvalitnej diagnostiky ochorení vnútorných orgánov detí. Využijú ho špecialisti viacerých medicínskych odborov v  pediatrii. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Alžbeta Sivá.

Novým sonografickým prístrojom budú vyšetrení  pacienti špecializovaných detských ambulancií, ako aj detskí pacienti počas hospitalizácie na pediatrickom oddelení Nemocnice Zvolen.

Na sonografickom prístroji budú pracovať detskí lekári – detský nefrológ, ktorý má v odbornej starostlivosti deti s ochoreniami obličiek a vrodenými alebo získanými chybami močového systému. Ďalej to bude neonatológ, ktorý u rizikových novorodencov vykonáva  vyšetrenia  mozgu a obličiek.

Zvládne aj ECHOkardiografické vyšetrenie

„Nový ultrazvukový prístroj umožní urýchliť diagnostický proces u detských pacientov s bolesťami brucha, poruchami činnosti a ochoreniami zažívacieho traktu, močového systému, alebo pri podozrení na rôzne ochorenia brušných orgánov,“ vysvetlila primárka detského oddelenia Oľga Švecová.

„Tento prístroj nám umožňuje vykonávať okrem už spomenutých aj ECHOkardiografické vyšetrenia. Súčasťou vybavenia prístroja je špecializovaný softvér a kardiologické sondy určené  pre  vyšetrenia detí v nízkom veku, ako aj u starších detí,“ dodala Švecová.

Toto vyšetrenie bude vykonávať lekárka, ktorá absolvovala niekoľkomesačný odborný pobyt na vysokošpecializovanom pracovisku na Slovensku, v Detskom kardiocentre v Bratislave.

Vyšetrenia na sonografe poskytuje nemocnica detským pacientom zvolenského, krupinského, banskoštiavnického a žarnovického regiónu. Vyšetrenie bude vykonané každému detskému pacientovi, ktorého rodičia oň prejavia záujem a bude indikované lekárom – špecialistom.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X