Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lampa_zvolen.jpg
Agel SK
30. októbra 2015 10:19 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Nemocnica vo Zvolene má novú operačnú lampu

Na gynekologickom oddelení nemocnice vykonávajú priemerne päť operácií denne. Bezpečnosť pacientov zvýši nová operačná lampa za 10 000 eur.

Gynekologické oddelenie Nemocnice vo Zvolene, má novú operačnú lampu. Vďaka investícii za takmer 10 000 eur sa zvýši bezpečnosť pacientov a komfort operatérov. Nová operačná lampa nahradila už zastaranú 20-ročnú.

Inštalácia novej, modernej operačnej lampy vyvolala aj potrebu nadväzujúcej a nevyhnutnej opravy stropu operačnej miestnosti vrátane stropných svietidiel. V strope boli vsadené svietiace panely, ktoré sú umývateľné a dokonale osvetľujú miestnosť. V operačných lampách vydávajú svetlo emitujúce diódy, takzvané LED, blížiace sa vlastnosťami dennému svetlu.

„Denne vykonáme priemerne päť operácií a nové svietidlá by mali napomôcť, aby sa oči operatérov, ktoré sa musia dlho sústrediť, neunavili tak rýchlo. Vďaka novým svietidlám sa zjednoduší ich optimálne nasmerovanie, pričom sme schopní rozoznať aj najmenšie zmeny farby tkanív a orgánov,“ uviedol primár gynekologického oddelenia Peter Molitoris.

Gynekologické oddelenie ponúka širokú škálu gynekologických operačných výkonov. „Mnohé zo zákrokov, ako napríklad biopsie, hysteroskopie, kyretáže, odstránenie polypov alebo cýst, sa vykonávajú v režime jednodňovej chirurgie. Oddelenie poskytne svoje služby ročne takmer 1 000 pacientkam,“ dodal primár.

Vedenie plánuje ďalšie investície, ktoré by zvýšili pacientkam komfort pri hospitalizácii. Jednou zo zmien by mala byť v blízkom čase aj rekonštrukcia lôžkovej časti oddelenia na štandard porovnateľný so zahraničím. „Snažíme sa našim pacientom ponúknuť stále nové, bezpečnejšie, modernejšie a komfortnejšie metódy, čo samozrejme súvisí so skvalitňovaním technického vybavenia pracovísk. V nastavenom trende budeme pokračovať,“ uzavrel riaditeľ nemocnice Jozef Botka.

Nemocnicu Zvolen prevádzkuje už piaty rok spoločnosť AGEL SK. Zmluvu o nájme s Banskobystrickým samosprávnym krajom podpísali na 25 rokov. Snahou spoločnosti je vybudovanie modernej nemocnice rodinného typu s kvalitnou zdravotnou starostlivosťou a empatickým prístupom ku všetkým potrebám klientov.

Zariadenie je v súčasnosti ekonomicky stabilizované a pripravené na ďalší efektívny rozvoj, ktorý má priniesť ľuďom v regióne istotu, že dostanú kvalitnú a rýchlu lekársku pomoc.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X