Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SVET ZDRAVIA: Urgentný príjem Rimavská Sobota
Foto: Svet zdravia
19. júla 2018 15:37 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Nemocnica v Rimavskej Sobote otvorila pracovisko urgentného príjmu

Rimavskosobotská nemocnica bude pomoc akútnym pacientom poskytovať nepretržite

Nemocnica Svet zdravia v Rimavskej Sobote sprevádzkovala nové pracovisko urgentného príjmu. Pomoc akútnym pacientom bude poskytovať v nepretržitej prevádzke. Informoval o tom hovorca Sveta zdravia Tomáš Kráľ.

Nový urgentný príjem podľa neho nahradil doterajšie ambulancie ústavnej pohotovostnej služby na jednotlivých oddeleniach nemocnice, akútni pacienti sa tak už nemiešajú s hospitalizovanými.

Štyri expektačné lôžka

Urgentný príjem poskytuje štyri expektačné lôžka s monitorovacím systémom vitálnych funkcií a infúznymi pumpami.

Pri nejasnej diagnóze tak lekári počas niekoľkých hodín sledujú zdravotný stav pacienta a následne rozhodnú buď o jeho prijatí na lôžkové oddelenie, alebo odporučia domácu liečbu.

Bude tu k dispozícii potrebný zdravotnícky personál a na spresnenie diagnózy pri ťažkých alebo nejasných ochoreniach na urgentnom príjme sa zíde konzílium lekárov.

Chcú sústrediť všetko na jedno miesto

Nemocnica v Rimavskej Sobote plánuje v budúcnosti vytvoriť aj centrálny urgentný príjem a diagnostiku sústrediť na jedno miesto.

Zatiaľ to pre pavilónové členenie nemocnice nie je možné, preto projektový tím prehodnocuje všetky možné varianty rekonštrukcie alebo dostavby nemocnice v Rimavskej Sobote.

Finálny návrh riešenia nemocnica predstaví vedeniu kraja, zastupiteľstvu a verejnosti.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X