Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lab
Foto: FreeImages.com
1. septembra 2015 11:26 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Nemocnica v Handlovej ponúkne služby laboratória

Investícia 25 tisíc eur od zvolenskej nemocnice do rozšírenia laboratórií v Handlovej zahŕňajúca informačné technológie, vozový park a zabezpečenie diagnostických prístrojov

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, bude 1. septembra poskytovať svoje laboratórne služby v nemocnici v Handlovej. Investícia 25 tisíc eur od zvolenskej nemocnice do rozšírenia laboratórií v Handlovej zahŕňa informačné technológie, vozový park a zabezpečenie diagnostických prístrojov.

Prínosom pre pacientov má byť rýchlejšia a kvalitnejšia diagnostika ochorenia, čo je dôležité najmä pri akútnych prípadoch. Agentúru SITA o tom informovala tlačová hovorkyňa spoločnosti AGEL SK Marta Csergeová.

Laboratórium v Handlovej bude spracúvať biologický materiál zo všetkých oddelení a ambulancií nemocnice a zároveň zabezpečovať zvoz materiálu od súkromných lekárov z tejto oblasti. Cieľom činnosti laboratórií je ochota slúžiť záujmom pacienta, teda zaistiť primerané a stavu vedomostí zodpovedajúce laboratórne vyšetrenia každému, kto ich v skutočnosti potrebuje a to v optimálnom čase a čo najvyššej kvalite.

„Chceme lekárovi poskytnúť informácie pre určenie diagnózy, stanovenie rizika, stupňa a prognózy choroby, monitorovanie liečby, pre detekciu komplikácii a skríning,“ povedala odborná garantka Oddelenia biochémie, hematológie a transfúziológie Elena Gaboňová.

Okrem kvalitnej a spoľahlivej diagnostiky vzoriek chce zvolenská nemocnica ponúknuť lekárom z Handlovej aj ďalšie služby, ako je poskytovanie konzultačných, organizačných a odborných činností vzťahujúcich sa k racionálnej antibiotickej politike a konzultáciu výsledkov vzoriek.

„V prípade záujmu je možné, na základe analýzy sterov z prostredia, sledovať výskyt rezistentných kmeňov a nozokomiálnych nákazov na oddeleniach nemocnice,“ uviedla vedúca Oddelenia klinickej mikrobiológie Jana Krokošová s tým, že aj samoplatcovia môžu využiť služby zvolenskej nemocnice a to i bez odporúčania lekárov, bez udania dôvodu či anonymne.

Laboratóriá Nemocnice Zvolen sú jednými z najväčších na Slovensku. Laboratóriá Nemocnice Zvolen sa skladajú z dvoch pracovísk a to Oddelenia klinickej mikrobiológie a Oddelenia klinickej biochémie, hematológie a transfúziológie. Laboratóriá denne spolupracujú s 250 súkromnými lekármi vo Zvolene, Banskej Bystrici, Krupine, Detve a ich blízkom okolí. Ale aj s piatimi nemocnicami po celom Slovensku.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X