Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
lab
FreeImages.com
1. septembra 2015 11:26 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Nemocnica v Handlovej ponúkne služby laboratória

Investícia 25 tisíc eur od zvolenskej nemocnice do rozšírenia laboratórií v Handlovej zahŕňajúca informačné technológie, vozový park a zabezpečenie diagnostických prístrojov

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, bude 1. septembra poskytovať svoje laboratórne služby v nemocnici v Handlovej. Investícia 25 tisíc eur od zvolenskej nemocnice do rozšírenia laboratórií v Handlovej zahŕňa informačné technológie, vozový park a zabezpečenie diagnostických prístrojov.

Prínosom pre pacientov má byť rýchlejšia a kvalitnejšia diagnostika ochorenia, čo je dôležité najmä pri akútnych prípadoch. Agentúru SITA o tom informovala tlačová hovorkyňa spoločnosti AGEL SK Marta Csergeová.

Laboratórium v Handlovej bude spracúvať biologický materiál zo všetkých oddelení a ambulancií nemocnice a zároveň zabezpečovať zvoz materiálu od súkromných lekárov z tejto oblasti. Cieľom činnosti laboratórií je ochota slúžiť záujmom pacienta, teda zaistiť primerané a stavu vedomostí zodpovedajúce laboratórne vyšetrenia každému, kto ich v skutočnosti potrebuje a to v optimálnom čase a čo najvyššej kvalite.

„Chceme lekárovi poskytnúť informácie pre určenie diagnózy, stanovenie rizika, stupňa a prognózy choroby, monitorovanie liečby, pre detekciu komplikácii a skríning,“ povedala odborná garantka Oddelenia biochémie, hematológie a transfúziológie Elena Gaboňová.

Okrem kvalitnej a spoľahlivej diagnostiky vzoriek chce zvolenská nemocnica ponúknuť lekárom z Handlovej aj ďalšie služby, ako je poskytovanie konzultačných, organizačných a odborných činností vzťahujúcich sa k racionálnej antibiotickej politike a konzultáciu výsledkov vzoriek.

„V prípade záujmu je možné, na základe analýzy sterov z prostredia, sledovať výskyt rezistentných kmeňov a nozokomiálnych nákazov na oddeleniach nemocnice,“ uviedla vedúca Oddelenia klinickej mikrobiológie Jana Krokošová s tým, že aj samoplatcovia môžu využiť služby zvolenskej nemocnice a to i bez odporúčania lekárov, bez udania dôvodu či anonymne.

Laboratóriá Nemocnice Zvolen sú jednými z najväčších na Slovensku. Laboratóriá Nemocnice Zvolen sa skladajú z dvoch pracovísk a to Oddelenia klinickej mikrobiológie a Oddelenia klinickej biochémie, hematológie a transfúziológie. Laboratóriá denne spolupracujú s 250 súkromnými lekármi vo Zvolene, Banskej Bystrici, Krupine, Detve a ich blízkom okolí. Ale aj s piatimi nemocnicami po celom Slovensku.

Tagy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X