Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lekaren_stit
Foto: FreeImages.com
17. augusta 2016 11:06 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Nemocnica v Trnave zvýši lekárňam nájomné

Fakultná nemocnica v Trnave pripravuje projekt otvorenia vlastnej verejnej lekárne. 

Fakultná nemocnica v Trnave nezruší nájomné zmluvy lekárňam, ktoré sídlia v jej priestoroch, zvýši im však nájomné. Okrem toho vedenie nemocnice pracuje na projekte vlastnej verejnej lekárne.

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker v júni listom prikázal všetkým akciovým, rozpočtovým a príspevkovým organizáciám a štátnym podnikom v pôsobnosti ministerstva vypovedať zmluvy lekárňam vo svojich priestoroch, ak im za to nehrozia žiadne pokuty či penále.

Súkromné lekárne mali podľa jeho príkazu nahradiť lekárne samotných zdravotníckych zariadení.

„Na základe príkazného listu ministra sa uskutočnili stretnutia s prevádzkovateľmi dvoch lekární, ktoré sídlia v priestoroch nemocnice. Lekárne odmietli dohodu o ukončení nájomnej zmluvy. V prípade vypovedania zmluvy z našej strany by nemocnici hrozili sankcie, preto sme sa dohodli na zvýšení nájomného,“ povedal pre agentúru SITA hovorca Fakultnej nemocnice v Trnave Matúš Stračiak.

Okrem toho dostanú súkromné lekárne konkurenciu v podobe verejnej lekárne nemocnice.

Lekáreň pri vchode do trnavskej nemocnice má nájomnú zmluvu platnú do októbra 2020, podľa zmluvy v centrálnom registri ročne platí nemocnici nájomné takmer 29-tisíc eur. Ďalšia súkromná lekáreň je v pavilóne chirurgických disciplín. Lekáreň hneď oproti nemocnici je v súkromných priestoroch.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X