Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cakaren
Pixabay.com
12. júla 2017 14:39 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Nemocnica ProCare Medissimo ako prvá na Slovensku získala akreditáciu SAK

Ďalším zariadením, ktoré plánujú skupiny ProCare a Svet zdravia zaradiť do tohto procesu, je nemocnica novej generácie v Michalovciach.

V januári roku minulého roka prešli tri polikliniky ProCare ako prvé zdravotnícke zariadenia na Slovensku akreditáciou kvality a bezpečnosti. Aktuálne sa k nim pridáva aj bratislavská nemocnica ProCare Medissimo.

„Akreditácia Spojenej akreditačnej komisie (SAK) garantuje, že zdravotnícke zariadenia sa riadia postupmi podľa presne stanovených kritérií kvality a bezpečnosti. Štandardizácia postupov sa tak týka takmer každej činnosti, ktorá súvisí s poskytovanou zdravotnou starostlivosťou či s pobytom pacienta v zariadení. Začína sa už od príchodu pacienta a trvá až po jeho vyliečenie alebo po stanovenie liečby,“ informovala v stredu sieť ProCare.

Plánujú zapojiť nemocnicu v Michalovciach

Ďalším zariadením, ktoré plánujú skupiny ProCare a Svet zdravia zaradiť do tohto procesu, je nemocnica novej generácie v Michalovciach.

Akreditácia je platná na nasledujúce tri roky, potom sa celý proces hodnotenia opakuje.

„Na získanie akreditácie musí zdravotnícke zariadenie dodržiavať štandardizované postupy pri liečbe, ale aj pri nakladaní s odpadom, manažmente budovy, pri bezpečnostných a hygienických opatreniach či pri krízových situáciách. Napríklad nemocnica ProCare Medissimo zaviedla kontrolné listy v operačných sálach (checklisty), unikátnu identifikáciu pacientov pomocou náramkov a kompletne prepracovala systém ohlasovania nežiaducich udalostí,“ objasnila sieť ProCare.

Snaha o zvyšovanie kvality

Spojená akreditačná komisia (SAK) vznikla v roku 1998 v Česku, kde procesom jej akreditácie prešlo 143 zdravotníckych zariadení, z toho viac ako 100 nemocníc. Jej poslaním je zvyšovanie kvality a bezpečnosti zdravotnej starostlivosti prostredníctvom štandardizácie postupov, poradenských aktivít a publikačnej činnosti.

K jej hlavným činnostiam patrí vydávanie akreditačných štandardov pre zdravotnícke zariadenia vrátane podrobnej metodiky, poradenstvo pri procese akreditácie, špecifikácii metodiky či pri vytváraní vnútorných noriem a organizácia vzdelávacích podujatí zameraných na problematiku kvality zdravotnej starostlivosti a bezpečnosti pacientov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X