Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica Poprad
Sprava: Primárka detského oddelenia Beáta Šoltýsová, člen správnej rady Nadácie VÚB Jaroslav Kiska, predseda správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch a generálny riaditeľ Nemocnice Poprad Peter Petruš SITA / Radoslav Maťaš
17. júna 2016 11:50 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Nemocnica v Poprade získala viac ako 66 tisíc eur na vybavenie

Popradská nemocnica použije grant od Nadácie VÚB na viaceré oddelenia. 

Popradská nemocnica si finančne prilepšila, a to vďaka získanému grantu vo výške viac ako 66 tisíc eur. Financie poputujú na pomoc pre pediatrické oddelenie s jednotkou intenzívnej starostlivosti, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, chirurgické oddelenie, oddelenie vnútorného lekárstva a fyziatricko-rehabilitačné oddelenie.

„Na celkové zlepšenie úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti našich pacientov pôsobí niekoľko dôležitých faktorov. Nielen odborná úroveň personálu, ale tiež materiálne a technické zabezpečenie, či prostredie, v ktorom sa ľudia budú, aj napriek chorobe, cítiť lepšie,“ povedal riaditeľ nemocnice Peter Petruš. Nemocnici pridelila grant Nadácia VÚB.

Podľa celonárodného hodnotenia nemocníc patrí Nemocnica Poprad do prvej desiatky najlepších nemocníc, zároveň má aj oceňovaných odborníkov. Viaceré oddelenia v popradskej nemocnici prešli počas uplynulých rokov intenzívnou zmenou, ide o detské, gynekologicko-pôrodnícke, interné, neurologické, ortopedické a rehabilitačné oddelenie.

Podľa riaditeľa nemocnice sa to podarilo práve vďaka spomínanej nadácii, ktorá za osem rokov prispela sumou vo výške 333 tisíc eur.

Financie smerovali predovšetkým na modernizáciu materiálno-technického a prístrojového zabezpečenia jednotlivých oddelení. Za túto sumu sa podarilo nakúpiť hysteroskopickú techniku, prenosný defibrilátor a monitor vitálnych funkcií.

Podľa generálneho riaditeľa VÚB a predsedu správnej rady Nadácie VÚB Alexandra Rescha chce spoločnosť prostredníctvom grantov prispievať k zlepšeniu života miestnych komunít. „Sme radi, že môžeme pomôcť aj popradskej nemocnici zlepšovať kvalitu a podmienky zdravotnej starostlivosti pacientov,“ uviedol.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X