Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica Malacky
Foto: SITA / Marián Peiger
20. septembra 2017 8:22 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Nemocnica Malacky by vedela zabezpečiť urgentný príjem, tvrdí kraj

Ministerstvo zdravotníctva SR neráta so zaradením nemocnice v Malackách do pevnej siete urgentných príjmov prvého typu.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) chce, aby Ministerstvo zdravotníctva SR zaradilo Nemocnicu Malacky do siete nemocníc s urgentným príjmom 1. typu. Na utorňajšom brífingu o tom novinárov informovali zástupcovia BSK.

Podľa kraja má nemocnica interné oddelenie a jednotku intenzívnej starostlivosti, chirurgické oddelenie, chirurgickú jednotku intenzívnej starostlivosti i anestéziologicko-resuscitačné oddelenie. Ako ďalej tvrdia, pre celý tento región by tak vedela zabezpečiť urgentnú starostlivosť v rámci urgentného príjmu.

Ministerstvo zdravotníctva SR vo svojich najnovších materiáloch neráta so zaradením nemocnice v Malackách do pevnej siete urgentných príjmov prvého typu.

Nemocnica tak nebude zo zdravotných poisťovní dostávať paušál, ktorým by mohla vykrývať stratu, ktorú vytvára fungovanie ústavnej pohotovostnej služby.

Službu spolufinancuje BSK

Malacká nemocnica obsluhuje spádové územie pre viac ako 100 000 obyvateľov regiónu Záhorie a presah jej pacientov je až do Trnavského kraja. Preto je súčasťou nemocnice aj ústavná pohotovostná služba, ktorá zabezpečuje non-stop služby na špecializovaných pracoviskách interného, gynekologického, chirurgického a rádiologického urgentu.

Túto službu na základe zmluvy spolufinancuje Bratislavský samosprávny kraj. Poslanci BSK k tomuto kroku pristúpili aj na základe petície z jesene 2014, ktorú podpísalo vyše 8 200 ľudí a podporilo ich aj 27 primátorov a starostov z regiónu.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X