Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krompachy_diabet_amb.jpg
Pacientka so sestrou v diabetologickej ambulancii Agel
7. septembra 2016 7:40 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Nemocnica Krompachy otvorí dvere pre verejnosť

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, sa pripravuje na svoj prvý, širokej verejnosti určený Deň otvorených dverí. Uskutoční sa vo štvrtok 22. septembra od 11:30 do 14:30. v priestoroch novozrekonštruovaného pavilónu E.

Ako informovala hovorkyňa Agelu Marta Csergeová, bude určené pre študentov z okolitých stredných škôl a širokú verejnosť.

„Na podujatie pod názvom Deň otvorených dverí 2016 pozývame aj tých, ktorí ešte nemuseli navštíviť priestory nemocnice,“ uviedla Csergeová.

Merania, prvá pomoc i prehliadka nemocnice

Pre návštevníkov bude pripravených osem stanovíšť zameraných na rôzne oblasti medicíny.

Záujemcovia si budú môcť dať bezplatne zmerať krvný tlak, hladinu cukru v krvi, vypočítať BMI index, ale aj dať si vyšetriť funkciu svojich pľúc – spirometriu.

Ďalej si budú môcť prezrieť ukážky poskytovania prvej pomoci, ktoré si následne aj vyskúšajú, rovnako si budú môcť vyskúšať aj hygienické umývanie rúk pod UV lampou.

K dispozícii bude aj poradňa pre pigmentové znamienka a pre fajčiarov bude k dispozícii stanovište, na ktorom si môžu dať odmerať hladinu CO v dychu.

Kto by mal záujem o prehliadku oddelení nemocnice, môže tak urobiť v sprievode vedúcich sestier oddelení.

Mieria najmä na mladých

„Naším cieľom je poskytnúť verejnosti možnosť oboznámiť sa s prostredím, kde sa poskytuje zdravotná starostlivosť, prebudiť záujem hlavne mladých ľudí o zdravý spôsob života a záujem o svoj zdravotný stav,“ uviedol konateľ nemocnice Miroslav Kraus.

Nemocnica Krompachy zabezpečuje základnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť 50 tisíc obyvateľov. Ročne ošetrí ambulantne viac ako 50 tisíc pacientov, hospitalizuje viac ako 6 500 pacientov, v pôrodnici sa narodí viac ako 650 detí.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X