Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krompachy_lidl.jpg
Foto: AGEL SK
22. februára 2018 10:43 Zdravotnícke zariadenia od mevZdravotnictve.sk

Nemocnica Krompachy má nové vybavenie pre záchranu detí

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, sa stala súčasťou charitatívneho projektu, ktorého cieľom bolo podporiť slovenské pôrodnice. Spoločnosť Lidl v spolupráci s Nadáciou Pontis prispeli k tomu, že v Krompachoch majú opäť nové medicínske vybavenie.

Ako informovala hovorkyňa Agelu Alžbeta Sivá, novorodeneckému oddeleniu bol odovzdaný prístrojový set, ktorý je špičkovej kvality a spĺňa prísne medicínske kritériá.

Set pozostáva z troch častí: z novorodeneckého výhrevného lôžka, prístroja na vysoko prietokovú kyslíkovú liečbu kontinuálnym pretlakom a fototerapeutickej LED lampy na liečbu žltačky.

Prístroje z rozprávok

Nemocnica získala prístroje vďaka projektu Dobré rozprávky, ktorý v uplynulom období organizovala spoločnosť Lidl. Celonárodná aktivita zabezpečila zostavu prístrojov pre všetky novorodenecké oddelenia na Slovensku, ktoré zabezpečujú bezplatný pôrod, a teda aj pre novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice.

,,S vďakou sa obraciame na všetkých, ktorí pomáhajú najmenším deťom a umožňujú zdravotníckym pracovníkom mať nevyhnutnú špeciálnu techniku pre ošetrovanie a liečbu chorých a nezrelých novorodencov,“ povedala primárka novorodeneckého oddelenia Mária Bartošová.

Krompašská nemocnica zabezpečuje základnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť 50 000 obyvateľov. Nemocnica má 6 základných oddelení a 12 odborných ambulancií, oddelenia SVaLZ, je prevádzkovateľom lekárskej služby prvej pomoci pre dospelých a pre deti a dorast.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X