Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nemocnica Košice-Šaca otvorila svoju druhú lekáreň

Lekaren_flase.jpg
Foto: Pixabay.com

Celkové investície do rekonštrukcie priestorov a modernizácie interiéru tvoria viac ako 100-tisíc eur.

Svoju druhú lekáreň v Košiciach vo štvrtok v priestoroch vlastnej polikliniky vo vstupnom areáli U.S. Steel Košice otvorila súkromná Nemocnica Košice-Šaca. Svojou rozlohou 240 metrov štvorcových sa nová lekáreň zaraďuje medzi najväčšie na Slovensku.

Celkové investície do rekonštrukcie priestorov a modernizácie interiéru tvoria viac ako 100-tisíc eur.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Agel SK Marta Csergeová, klienti v lekárni nájdu na jednom mieste nielen širokú ponuku liekov na predpis či voľný predaj, ale aj zdravotnícke potreby. K dispozícii je šesť výdajných okienok, z ktorých päť bude slúžiť lekárni a jedno zdravotníckym potrebám.

Polikliniku prestavajú

„Chceli sme, aby klient lekárne dostal pod jednou strechou všetko, čo potrebuje pri odchode od lekára. Vytvorili sme preto veľkorysý priestor so šiestimi výdajnými miestami, ktoré urýchlia obsluhu a vybavenie klientov lekárne,“ uviedol podpredseda predstavenstva Agel SK a riaditeľ nemocnice Ján Slávik.

Dodal, že nemocnica v budúcnosti plánuje aj kompletnú prestavbu a modernizáciu celej budovy polikliniky. „Tu sa momentálne nachádza 31 ambulancií, kde ordinuje 11 všeobecných lekárov a 22 špecialistov. Ročne na poliklinike ošetríme viac ako 213 400 pacientov,“ dodal riaditeľ nemocnice.

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny Agel SK, poskytuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť do 200-tisíc obyvateľov. Zamestnáva viac ako tisíc zamestnancov. Ročne je v nemocnici hospitalizovaných vyše 18-tisíc pacientov, realizuje sa viac ako 10-tisíc operačných výkonov a celkovo sa v Šaci lieči viac než 850-tisíc pacientov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 17. marca 2017 5:54Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...