Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ct
Ilustračné - SITA / Nina Bednáriková
25. augusta 2016 11:38 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Nemocnica v Dolnom Kubíne obstaráva CT prístroj

Nemocnica sa zapojila do centrálnej súťaže na nákup CT prístrojov, ktorú vyhlásil rezort zdravotníctva. 

Dolnooravská nemocnica s poliklinikou (DNsP) v Dolnom Kubíne má záujem kúpiť nový CT prístroj. Zapojila sa do súťaže na centrálny nákup CT prístrojov, ktorú vyhlásil rezort zdravotníctva.

Pôvodný prístroj má nemocnica z roku 2004. „V našich nemocniciach už dlhodobo uplatňujeme transparentné a efektívne zásady nákupu všetkých prístrojov, techniky či iných pomôcok i materiálu. Oceňujem, že sa ministerstvo rozhodlo vytvoriť takéto centrálne obstarávanie, aby nemocnice mohli získať CT prístroje v otvorenej súťaži,“uviedol predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár.

Verejné obstarávania sa kraju osvedčili pri nákupoch pre všetky organizácie a tiež priamo pre Úrad  ŽSK. „Preto sme sa rozhodli, že na výzvu ministerstva budeme reagovať a prístroj zaobstaráme pre našich dolnooravských pacientov,“ zdôvodnil Blanár.

DNsP v Dolnom Kubíne je poslednou zo žilinských krajských nemocníc, ktorej chýba moderný CT prístroj.

„Minulý rok sme sa venovali obstarávaniu magnetickej rezonancie, preto sme sa nový CT prístroj rozhodli kúpiť až teraz. Zadali sme ministerstvu potrebné parametre pre naše pracovisko a uvidíme, ako dopadne súťaž,“ uviedol riaditeľ DNsP Jozef Mintál.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X