Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kable_optika.jpg
Foto: Pixabay.com
21. septembra 2017 10:24 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.sk, SITASITA

NCZI: Začiatok eHealthu stihneme

Národné centrum zdravotníckych informácií ubezpečuje, že systém elektronického zdravotníctva je funkčný a bude v prevádzke od 1. januára 2018. Zároveň odmieta závery prezentované poslancami hnutia OĽaNO.

„V systéme elektronického zdravotníctva budú od začiatku budúceho roka fungovať tie funkcionality, ktoré sú najdôležitejšie tak pre pacienta ako aj zdravotníckeho pracovníka,“ garantuje NCZI.

Fungovať by mali podľa zverejnených informácií ePreskripcia – predpis a výdaj lieku, eVyšetrenie – zaznamenanie záznamu z vyšetrenia a následne možnosť jeho zobrazenia u iných lekárov, eLAB – zapisovanie laboratórnych výsledkov do systému elektronického zdravotníctva, či Národný portál zdravia a Elektronická zdravotná knižka občana.

Nemocnice od januára, ambulancie postupne

Všetky zariadenia ústavnej zdravotnej starostlivosti budú podľa NCZI do systému elektronického zdravotníctva pripojené k 1. januáru 2018.

Pri ambulantnej sfére národné centrum očakáva postupný nábeh pripájania jednotlivých ambulantných lekárov do systému. NCZI potvrdzuje, že termín zavedenia elektronického zdravotníctva na Slovensku bude dodržaný, tvrdí centrum vo svojej reakcii na slová poslancov OĽaNO.

Podľa tvrdenia NCZI sa po poslaneckom prieskume parlamentný výbor pre zdravotníctvo jednoznačne zhodol, že v projekte elektronizácie zdravotníctva oproti predchádzajúcemu obdobiu nastal významný posun vpred.

„Predseda výboru Štefan Zelník ocenil a vyzdvihol prácu súčasného vedenia NCZI, ktoré na projekte intenzívne pracuje. Aj zástupcovia lekárov na poslaneckom prieskume vyjadrili spokojnosť s fungovaním systému elektronického zdravotníctva v praxi,“ vyhlásilo NCZI.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X