Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

NCZI plánuje IT tender za 3,5 mil. eur

Pocitac
Foto: FreeImages.com

Predmetom verejného obstarávania je rozvoj Jednotnej referenčnej údajovej základne zdravotníctva. 

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) pripravuje verejné obstarávanie, predmetom ktorého je rozvoj Jednotnej referenčnej údajovej základne zdravotníctva (JRUZ). Vyplýva to z oznamu zverejneného na stránke NCZI.

V súčasnosti JRUZ poskytuje všetkým oprávneným subjektom dátové zdroje súvisiace so zdravotnou starostlivosťou, ako aj ďalšie údajové služby potrebné pre činnosti NCZI.

„NCZI na základe už zhodnoteného stavu elektronického zdravotníctva na Slovensku, ako aj výsledkov záverov kontroly NKÚ SR, identifikovalo nové požiadavky, ktoré sa musia zrealizovať v súvislosti s pokračovaním tohto projektu, ako aj s ďalšími opatreniami, ktoré pripravuje rezort zdravotníctva,“ uviedol riaditeľ NCZI Peter Blaškovitš.

Elektronické zdravotníctvo sa v súčasnosti podľa neho nachádza v etape postupného pripájania sa ďalších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti do systému.

Zmluvu podpíšu s NESS

Rozvojom JRUZ by malo centrum získať ďalšie nevyhnutné funkcionality pre efektívnu správu, kontrolu, integráciu a zber dát pre administratívne registre – a to hlavne pre Register poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a Register zdravotných pracovníkov.

Súčasťou rozvoja je aj integrácia na systémy Štatistického úradu SR a Ministerstva vnútra SR, a to hlavne na Registre právnických a fyzických osôb.

„Na základe výhradných autorských práv a technických dôvodov viažucich sa k doterajšiemu dodávateľovi, NCZI plánuje uzatvoriť zmluvný vzťah s pôvodným dodávateľom diela, a to so spoločnosťou NESS Slovensko, a. s., ktorá je jediným subjektom disponujúcim výhradnými právami na dodávku systému JRUZ,“ píše sa v oznámení na stránke.

Predpokladaná hodnota zákazky je 3,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). „Snahou všetkých zainteresovaných je, aby bol projekt elektronického zdravotníctva úspešne zavedený do reálnej praxe v čo najskoršom možnom čase. Rozvoj JRUZ je jeho nevyhnutnou súčasťou,“ spresnil Blaškovitš.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 22. augusta 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X