Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Názory nemocníc a ministerstva na LSPP sa zblížili

Prezident ANS Marián Petko
Foto: SITA / Marek Mrviš

Ale ešte stále nie sú rovnaké. Neporozumeli si v otázke odmeňovania LSPP.

Zástupcovia Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) diskutovali v utorok s ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom o projekte novej pohotovosti.

Ako informoval novinárov prezident ANS Marian Petko, názory asociácie a ministerstva sa zblížili, aj keď v niektorých oblastiach ešte nie sú rovnaké. ANS a MZ sa zhodujú v otázke redukcie počtu pevných miest, kde bude Lekárska služba prvej pomoci (LSPP). „Čo považujeme za rozumné riešenie,“ konštatoval Petko.

Prezident poukázal na aktuálnu situáciu, kedy v niektorých mestách sú dve LSPP a inde žiadna. „Názor, kde sme sa zhodli, je, aby sa presne určili presné ordinačné hodiny všeobecných lekárov,“ doplnil Petko.

Ak sa nedohodnú lekári, zasiahne samosprávny lekár

Obe strany sa zhodujú aj v tom, že ak organizátor zabezpečujúci LSPP nebude schopný si dohodnúť slúžiacich lekárov, zasiahne lekár samosprávneho kraja a spraví rozpis služieb.

„Náš návrh je, aby takýto rozpis bol do 24:00, tam ten názor zatiaľ nie je zhodný s ministerstvom zdravotníctva,“ uviedol prezident ANS.

Rozdielny názor majú obe strany aj v otázke financovania LSPP.“ My trváme na tom, že lekári, ktorí slúžia na ústavnej pohotovostnej službe v nemocniciach, v žiadnom prípade nemôžu mať nižšiu mzdu ako na LSPP,“ dodal Petko.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 14. februára 2017 18:09Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...