Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DFNsP Kramáre
Foto: SITA / Diana Černáková
14. mája 2019 8:02 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Národný ústav detských chorôb bude spolupracovať s nemocnicou v Hainburgu

Ide o cezhraničnú zdravotnú starostlivosť, ktorá sa týka neonatologických pacientov.

Národný ústav detských chorôb v Bratislave bude spolupracovať s nemocnicou Hainburg an der Donau. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) to uviedlo na svojej internetovej stránke.

Spolu so Zdravotným a sociálnym fondom Dolného Rakúska vstúpili do projektu „Bridges for Birth“ v rámci programu Interreg.

V tejto etape pôjde o cezhraničnú zdravotnú starostlivosť, ktorá sa týka neonatologických pacientov.

Novorodenec
Foto: FreeImages.com

„Ide o prvý dôležitý krok a som presvedčený, že sa nám podarí vyriešiť aj prípadné administratívne a právne otázky a zosúladiť tak výkony oboch zdravotníckych systémov s potrebami obyvateľov. Výsledkom bude efektívna a kvalitná zdravotná starostlivosť v našom prihraničnom regióne,“ uviedol štátny tajomník MZ Stanislav Špánik.

Spolupráca aj vrátane záchranných služieb

Cieľom programu je podľa MZ posilnenie prepojenia zdravotníckych systémov jednotlivých krajín. V tomto prípade ide o spoluprácu medzi nemocnicami Hainburg an der Donau a NÚDCH vrátane záchranných služieb oboch krajín. Prioritou pre európskych občanov je podľa ministerstva poskytovanie kvalitnej zdravotnej starostlivosti aj vzhľadom na čoraz intenzívnejšiu mobilitu.

Ministerstvo zdravotníctva SR v tomto projekte figuruje ako hlavný partner. Projekt sa realizuje s finančnou podporou zo zdrojov EÚ prostredníctvom Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Projekt postupne zadefinuje aj ďalšie možnosti v strategickom pláne „Agenda spolupráce 2020“, ktorá je predpokladom pre dlhodobo udržateľnú spoluprácu medzi Dolným Rakúskom a Slovenskom.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X