Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nou
Foto: vZdravotnictve.sk
28. marca 2018 6:39 Zdravotnícke zariadenia od mevZdravotnictve.sk

Národný onkologický ústav priznal problémy

V Národnom onkologickom ústave majú nedostatok personálu a predlžuje sa čakanie pacientov na operácie. Upozornila na to TV Markíza.

O výpadku personálu denníku Pravda porozprávali zdravotníci, ktorí nechceli zverejniť svoje mená. „Kým na ARO pracuje len 50 – 60 percent personálu, na klinickej onkológii chýba 15 sestier,“ povedali pre Pravdu.

Podľa zdravotníkov sa situácia začala zhoršovať po tom, čo koncom roka 2016 do funkcie riaditeľa nastúpil Jozef Valocký, poslanec za stranu Smer, ktorý dovtedy viedol Fakultnú nemocnicu v Nitre. Valockého ekonomické výsledky sú podľa nich založené na tom, že znižuje personálne stavy.

Ako v Nitre

Ako pripomína denník SME, nitrianska nemocnica pod Valockého vedením nemala dostatok zdravotníkov v rokoch 2010 a 2016.

Vtedajší minister Drucker však Valockého povýšil na šéfa onkologického ústavu, čo vysvetlil dobrými hospodárskymi výsledkami, ktoré dosiahol v nitrianskej nemocnici.

Tretí hromadný úbytok zdravotníkov pod Valockého vedením už musí riešiť Druckerova nástupkyňa Andrea Kalavská. Zatiaľ sa ho nechystá odvolať.

„Po pondelkových stretnutiach s vedením, ako aj zamestnancami ústavu ministerka so svojím tímom vyhodnotí získané informácie a v krátkom čase sa vyjadrí ako plánuje situáciu riešiť,“ povedala jej hovorkyňa Zuzana Eliášová.

Odísť sa nechystá ani Valocký, uzatvára SME.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X