Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Národná transfúzna služba plánuje kúpiť vaky na krv

Darovanie krvi
Foto: SITA / Radoslav Maťaš

Podľa predbežného oznámenia je hodnota zákazky vyčíslená na 12,29 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Národná transfúzna služba (NTS) SR plánuje obstarať vaky na odber a spracovanie celej krvi a prenájom prístrojov na automatickú separáciu krvných zložiek. NTS o tom informovala v dodatku k Úradnému vestníku EÚ koncom septembra.

Ako NTS SR zverejnila v predbežnom oznámení, hodnotu zákazky odhaduje na 12,29 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Predmetom zákazky sú vaky na odber a spracovanie celej krvi na výrobu transfúznych liekov, laboratórne filtre na deleukotizáciu transfúznych liekov a poolovacie sety na prípravu zmesových trombocytov a prenájom prístrojov (lisov) na automatickú separáciu krvných zložiek.

Súčasťou predmetu zákazky sú aj služby súvisiace s dodaním tovaru a servis prenajatých prístrojov. Podľa doterajších informácií sa zákazka netýka programov financovaných z fondov Európskej únie.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 5. októbra 2015 9:55Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X