Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Darovanie krvi
Foto: SITA / Radoslav Maťaš
5. októbra 2015 9:55 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Národná transfúzna služba plánuje kúpiť vaky na krv

Podľa predbežného oznámenia je hodnota zákazky vyčíslená na 12,29 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Národná transfúzna služba (NTS) SR plánuje obstarať vaky na odber a spracovanie celej krvi a prenájom prístrojov na automatickú separáciu krvných zložiek. NTS o tom informovala v dodatku k Úradnému vestníku EÚ koncom septembra.

Ako NTS SR zverejnila v predbežnom oznámení, hodnotu zákazky odhaduje na 12,29 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Predmetom zákazky sú vaky na odber a spracovanie celej krvi na výrobu transfúznych liekov, laboratórne filtre na deleukotizáciu transfúznych liekov a poolovacie sety na prípravu zmesových trombocytov a prenájom prístrojov (lisov) na automatickú separáciu krvných zložiek.

Súčasťou predmetu zákazky sú aj služby súvisiace s dodaním tovaru a servis prenajatých prístrojov. Podľa doterajších informácií sa zákazka netýka programov financovaných z fondov Európskej únie.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X