Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Juraj Blanár
Juraj Blanár SITA / Milo Fabian
25. februára 2016 10:37 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Blanár: Nákup CT prístroja v Kysuckej nemocnici bol v poriadku

Vyšetrovateľ podľa predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára podnet preveril a nepodložené podozrenia pri nákupe odmietol. 

Nákup CT prístroja v Kysuckej nemocnici v Čadci bol v poriadku. Informoval o tom predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár. „Minulý rok som dostal na stôl podľa môjho názoru politicky motivovaný podnet s cieľom poškodiť dobré meno nemocnice. Tento podnet som postúpil polícii, keďže je úlohou orgánov činných v trestnom konaní, aby ho preverili,“ konštatoval.

Vyšetrovateľ podľa Blanára podnet preveril a nepodložené podozrenia vo veci nákupu CT odmietol. Zároveň dodal, že nie je dôvod na ďalšie konanie.

Podľa výsledného uznesenia vyšetrovateľa nebola vo verejnom obstarávaní dojednaná niektorému zo súťažiteľov prednosť alebo výhodnejšie podmienky. Čiže súťažné podmienky neboli nastavené tak, aby vyhovovali len jednej spoločnosti.

Správa ďalej konštatuje, že ŽSK konal nad rámec zákona s cieľom získať najnižšiu cenu – 1,073 milióna eur, aj so servisom na sedem rokov. „Už v súčasnosti vďaka tomuto obstarávaniu so servisom zatiaľ ušetrila Kysucká nemocnica finančnú čiastku vo výške od 200 do 280 tisíc eur,“ poznamenal Blanár.

Kysucká nemocnica bola pri preverovaní podnetu podľa predsedu ŽSK maximálne súčinná. „Verím, že téma nákupu CT prístroja v Kysuckej nemocnici už nebude naďalej politicky zneužívaná. Okrem toho, že prístroj bol zakúpený nielen v súlade, ba až nad rámec zákona, dôležité je to, že v súčasnosti môžu v nemocnici vďaka prístroju vyšetriť kvalitne a efektívne ročne viac ako 8 tisíc pacientov. Pričom pri starom CT to bolo o polovicu menej, okolo 4 tisíc vyšetrení,“ uzavrel Blanár.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X