Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najvyššiu urgentnú starostlivosť zabezpečí 31 nemocníc

Urgent Čadca
Foto: SITA / Milo Fabian

Takéto nemocnice budú môcť jednoduchšie čerpať peniaze z európskych fondov, aby dokázali vytvoriť kvalitné podmienky nielen pre pacientov, ale aj lekárov špecialistov

Najvyššiu urgentnú starostlivosť by mala postupne zabezpečovať sieť 31 urgentných príjmov a šesť traumacentier.

„Ministerstvo zdravotníctva v rámci zabezpečovania ambulantných, urgentných aj záchranných pripravilo koncept a stratifikáciu urgentných príjmov a nemocníc po Slovensku. A v rámci neho počítame so šiestimi traumacentrami a 31 urgentnými príjmami,“ povedal minister zdravotníctva Tomáš Drucker pri otvorení nového urgentného príjmu v Kysuckej nemocnice v Čadci.

Drucker chce pevnú sieť

Nemocnice s takýmito urgentnými príjmami budú môcť jednoduchšie čerpať peniaze z európskych fondov, aby dokázali vytvoriť kvalitné podmienky nielen pre pacientov, ale aj lekárov špecialistov, ktorí budú na urgentných príjmoch slúžiť.

„Určite v rámci konziliárnej spolupráce a v rámci napojenia na záchranky je dôležité, aby takáto sieť bola pevne daná a stabilná, pretože to vytvorí aj predpoklady, aby v týchto nemocniciach slúžili dostatočné počty špecialistov,“ dodal Drucker.

Žilinský kraj buduje štyri urgenty

Nový moderný urgentný príjem v Kysuckej nemocnici je prvý zo štyroch, ktoré buduje Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vo svojich nemocniciach.

Nové urgentné príjmy stavia ŽSK aj v Liptovskej nemocnici v Liptovskom Mikuláši, v Dolnooravskej nemocnici v Dolnom Kubíne a v Hornooravskej nemocnici v Trstenej. Kraj si na ich výstavbu zobral úver, celkové investície odhaduje na tri milióny eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 14. februára 2017 9:10Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...