Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UK:
SITA / Tomᚹ Benedikovič
21. januára 2016 14:00 Ostatné od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Najväčší záujem na UK je o štúdium lekárstva či farmácie

Všeobecné lekárstvo, manažment, farmácia, právo a psychológia – to sú už dlhoročne najžiadanejšie študijné programy na Univerzite Komenského v Bratislave (UK).

Na túto päticu najvyhľadávanejších programov si vlani podalo prihlášku spolu 6 459 uchádzačov, čo tvorilo viac ako tretinu zo všetkých podaných prihlášok. Informovala o tom vedúca oddelenia vzťahov s verejnosťou UK Andrea Földváryová.

Z pohľadu relatívnych čísiel patrí medzi najúspešnejšie programy na UK zubné lekárstvo na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine, kam sa hlásilo viac ako 12 uchádzačov na jedno miesto, a  všeobecné lekárstvo na martinskej fakulte (v slovenskom jazyku) s takmer 10 uchádzačmi na 1 miesto.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X