Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultná nemocnica Nitra
Foto: SITA / Martin Havran
24. októbra 2017 15:34 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Nadzemný tunel vo FN Nitra má byť hotový do konca októbra

Tunel bude stáť 513 195 eur bez DPH, nemocnica investíciu hradí z vlastného rozpočtu.

Nadzemný tunel, ktorý prepojí nový liečebný pavilón a pavilón chirurgických disciplín vo Fakultnej nemocnici Nitra, by mal byť hotový do konca októbra. Hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková potvrdila, že tento termín by sa mal stihnúť.

„Následne budeme čakať na kolaudačné konanie, respektíve rozhodnutie, aby sa tunel mohol začať využívať,“ povedala Timková. Pôvodne mal byť tunel dostavaný do konca júla, potom do konca septembra.

Podľa slov Timkovej bolo zdržanie „z dôvodu zabezpečenia prác nedefinovaných, nešpecifikovaných a nezahrnutých v projekte diela“. Výstavba sa začala vo februári. Konečná cena tunela bude 513 195,44 eura bez DPH. Pôvodne mal stáť 498 471,74 eura bez DPH, nakoniec sa však suma zvýšila pre „zistené nezrovnalosti v projektovej dokumentácii a rozpočtovej časti“.

Tunel s dĺžkou 61-metrov je po celej dĺžke presklený. Slúžiť bude na presun personálu, pacientov a prevoz materiálu. Pod tunelom budú môcť jazdiť autá. Fakultná nemocnica zaplatí celú investíciu z vlastného rozpočtu. Prišla totiž o dotáciu z ministerstva zdravotníctva vo výške 300-tisíc eur, ktorú bolo treba vyčerpať do 31. júla 2017, čo nemocnica nestihla.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X