Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultná nemocnica Nitra
Foto: SITA / Martin Havran
21. decembra 2017 10:52 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Nadzemný tunel vo fakultnej nemocnici slúži oddnes pacientom a zamestnancom

Tunel bude stáť 513 195,44 eura bez DPH, nemocnica investíciu hradí z vlastného rozpočtu

Fakultná nemocnica Nitra dnes spustila do prevádzky nadzemný tunel, ktorý prepojí nový liečebný pavilón a pavilón chirurgických disciplín. Oficiálne otvorenie bude v januári.

Presklený tunel s dĺžkou 61-metrov slúži na presun personálu, pacientov a prevoz materiálu. Pod tunelom môžu naďalej jazdiť autá.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková, tunel dostavali v októbri, kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 14. decembra.

Zaplatia si to sami

Výstavba tunela sa začala vo februári 2017. Pôvodne mal byť dostavaný do konca júla, potom do konca septembra. Podľa nemocnice zdržanie spôsobili práce, s ktorými sa v projekte nepočítalo.

Konečná cena tunela bude 513 195,44 eura bez DPH. Pôvodne mal stáť 498 471,74 eura bez DPH, nakoniec sa však suma zvýšila pre „zistené nezrovnalosti v projektovej dokumentácii a rozpočtovej časti“.

Fakultná nemocnica zaplatí celú investíciu z vlastného rozpočtu. Prišla totiž o dotáciu z ministerstva zdravotníctva vo výške 300-tisíc eur, ktorú bolo treba vyčerpať do 31. júla 2017, čo nemocnica nestihla.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X