Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na Vianoce ľudí potrápil žalúdok, úrazy aj rybie kosti

Vianoce_ozdoba.jpg
Pixabay.com

Na pôrodniciach v hlavnom meste bolo pokojnejšie ako minulý rok, narodilo sa len osem detí

Počas Štedrého dňa vyhľadalo centrálne príjmy najväčšej nemocnice na Slovensku – Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) 356 ľudí, čo je podobný počet ako vlani. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Petra Stano Maťašovská.

Približne každý pätnásty prišiel s typickými vianočným zdravotným problémom. Tento rok dominovali tráviace ťažkosti, malo ich až 26 ľudí. Nasledovalo nadmerné požitie alkoholu zväčša spojené s úrazmi – 19 ľudí a rybia kosť uviazla v krku deviatim. Viacerí sa podľa hovorkyne vybrali do nemocnice priamo od prestretého stola tvrdiac, že majú kostičku v krku, aj keď nemali.

Ľuďom sa ani v tento deň nevyhýbali vážne zdravotné komplikácie vrátane psychických, úrazy najmä v domácnosti či dopravné nehody. V pôrodniciach UNB bolo v porovnaní s uplynulými rokmi o čosi pokojnejšie. S dátumom 24. 12. 2015 sa vypýtalo v hlavnom meste na svet osem detí – štyri dievčatá a štyria chlapcov, kým vlani až 16 detí.

UNB funguje počas sviatkov v upravenom režime. Obmedzila plánované ambulantné vyšetrenia, hospitalizácie a výkony, a to do 3. januára 2016. Je to štandardné opatrenie. Poskytovanie urgentnej zdravotnej starostlivosti je zabezpečené v plnom rozsahu a nepretržite, ako zvyčajne, informovala hovorkyňa.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 26. decembra 2015 9:27Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...