Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vianoce_ozdoba.jpg
Pixabay.com
26. decembra 2015 9:27 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Na Vianoce ľudí potrápil žalúdok, úrazy aj rybie kosti

Na pôrodniciach v hlavnom meste bolo pokojnejšie ako minulý rok, narodilo sa len osem detí

Počas Štedrého dňa vyhľadalo centrálne príjmy najväčšej nemocnice na Slovensku – Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) 356 ľudí, čo je podobný počet ako vlani. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Petra Stano Maťašovská.

Približne každý pätnásty prišiel s typickými vianočným zdravotným problémom. Tento rok dominovali tráviace ťažkosti, malo ich až 26 ľudí. Nasledovalo nadmerné požitie alkoholu zväčša spojené s úrazmi – 19 ľudí a rybia kosť uviazla v krku deviatim. Viacerí sa podľa hovorkyne vybrali do nemocnice priamo od prestretého stola tvrdiac, že majú kostičku v krku, aj keď nemali.

Ľuďom sa ani v tento deň nevyhýbali vážne zdravotné komplikácie vrátane psychických, úrazy najmä v domácnosti či dopravné nehody. V pôrodniciach UNB bolo v porovnaní s uplynulými rokmi o čosi pokojnejšie. S dátumom 24. 12. 2015 sa vypýtalo v hlavnom meste na svet osem detí – štyri dievčatá a štyria chlapcov, kým vlani až 16 detí.

UNB funguje počas sviatkov v upravenom režime. Obmedzila plánované ambulantné vyšetrenia, hospitalizácie a výkony, a to do 3. januára 2016. Je to štandardné opatrenie. Poskytovanie urgentnej zdravotnej starostlivosti je zabezpečené v plnom rozsahu a nepretržite, ako zvyčajne, informovala hovorkyňa.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X