Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klaundoktori_ruzinov.jpg
Univerzitná nemocnica Bratislava
24. novembra 2015 15:50 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Na onkológiu v Nemocnici Ružinov prišli klaundoktori

Už po piaty raz zavítali do Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) takzvaní „klaundoktori“, aby rozveselili pacientov s vážnym ochorením, obdarovali ich balíčkami plnými humoru a dobrou náladou. Informovala o tom hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská.

Na Oddelení klinickej onkológie Kliniky pneumológie, ftizeológie a funkčnej diagnostiky Slovenskej zdravotníckej univerzity a UNB, Nemocnice Ružinov, sa spievalo, hralo aj tancovalo. „Psychická pohoda je pri liečbe veľmi dôležitá,“ uviedol primár Peter Kasan.

Klauni zvyčajne navštevujú deti, v tomto prípade prišli zlepšiť náladu dospelým pacientom. Šlo najmä o ľudí v strednom a vyššom veku. Venovali im aj „koše plné humoru“. „Sú v nich rôzne knihy, krížovky, hlavolamy či masážne a antistresové loptičky. Skrátka všetko, čo pomôže rozptýliť, prípadne dodať novú energiu,“ spresnila koordinátorka projektu občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors Martina Dobšinská.

Do nemocnice priniesli celkovo 70 balíčkov, ktoré bude personál rozdávať onkologickým pacientom aj v najbližších týždňoch. „Klaunom sa opäť podarilo priniesť na oddelenie veľmi pozitívnu energiu,“ zhodnotila návštevu vedúca sestra Helena Szászová.

Oddelenie klinickej onkológie sa zameriava na kombinovanú liečbu nádorov pľúc, pohrudnice a medzihrudia. Vzniklo pred 23 rokmi v reakcii na narastajúci počet týchto nádorových ochorení.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X