Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budova ministerstva
Foto: SITA / Marko Erd
4. februára 2019 17:50 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

MZ: Spolupráca s hlavnou odborníčkou pre ošetrovateľstvo nie je adekvátna

Ministerstvo zdravotníctva pracuje podľa hovorkyne na konštruktívnych krokoch, ktorých cieľom je zlepšenie stavu v ošetrovateľstve.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská sa spolu s predsedom Výboru NR SR pre zdravotníctvo Štefanom Zelníkom ešte pred vyhlásením Asociácie nemocníc Slovenska zhodli na tom, že spolupráca s hlavnou odborníčkou pre ošetrovateľstvo nie je adekvátna.

Uviedla to v pondelok hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Reagovala tak na kritiku Asociácie nemocníc Slovenska týkajúcu sa vyjadrení hlavnej odborníčky MZ SR pre ošetrovateľstvo Heleny Gondárovej-Vyhničkovej o praktických sestrách.

Rezort odmieta deštruktívne vyjadrenia

Ministerstvo zdravotníctva pracuje podľa Zuzany Eliášovej na konštruktívnych krokoch, ktorých cieľom je zlepšenie stavu v ošetrovateľstve.

„Rezort pracuje na mnohých krokoch, ktorý stav v uvedenej oblasti postupne a systematicky zlepšuje. Za nami sú konkrétne výsledky, a preto na ďalšie napredovanie uvítame konštruktívnu spoluprácu, nie deštruktívne vyjadrenia smerom k verejnosti,“ ozrejmila Eliášová.

Ministerstvo zdravotníctva zriadilo ešte v roku 2016 na svojej pôde pozíciu ministerskej sestry. Tá má byť podľa hovorkyne MZ SR pomyselným spojivom medzi ministerstvo a sestrami.

„Preto sú dvere rezortu na konštruktívnu diskusiu otvorené. Počúvame názory a sme za to, že racionálnym dialógom vieme nájsť riešenia, ktoré budú pomáhať posúvať veci vpred,“ dodala Eliášová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X