Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultná nemocnica Nitra
Foto: SITA / Martin Havran
30. septembra 2015 13:08 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

MZ poskytne Fakultnej nemocnici v Nitre 960 tisíc eur

Finančné prostriedky pôjdu na vybudovanie komunikačného priechodu medzi pavilónom chirurgických disciplín a novým liečebným pavilónom 

Ministerstvo zdravotníctva SR poskytne Fakultnej nemocnici Nitra (FN NR) v súvislosti s prijatím druhého vládneho sociálneho balíčka zo štátneho rozpočtu 960 tisíc eur. Informoval o tom hovorca rezortu zdravotníctva Peter Bubla.

Finančné prostriedky pôjdu na vybudovanie komunikačného priechodu medzi pavilónom chirurgických disciplín a novým liečebným pavilónom FN NR. „Finančná podpora pomôže predovšetkým skvalitniť starostlivosť o pacientov, pretože sa oveľa rýchlejšie dostanú aj k modernej medicínskej technike, ktorú má FN NR k dispozícii,“ povedal minister zdravotníctva Viliam Čislák.

Finančná podpora pre štátne nemocnice je podľa ministerstva dôležitým krokom, aj s dôrazom na to, že infraštruktúra je v niektorých nemocniciach zastaraná (priemerný vek nemocničných budov na úrovni 42 rokov) a nevyhovujúce je aj logistické usporiadanie. To všetko sú podľa MZ faktory, ktoré môžu v nemocniciach ovplyvňovať aj nadväzujúce problémy.

„Finančné injekcie v podobe kapitálových výdavkov pomôžu nemocniciam pokryť náklady na uskutočnenie viacerých aktuálnych investičných projektov a zvýšiť tak kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ informoval Bubla.

Podľa neho riaditelia nemocníc, ktorí už finančné prostriedky dostali, konštatovali, že táto podpora im pomôže vo veľkej miere zlepšiť podmienky na pracoviskách, kde sa priamo zvýši úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti a v neposlednom rade aj komfort pacientov a návštevníkov ich nemocníc. Jedným z ťažiskových zámerov ministerstva zdravotníctva je podpora ozdravného programu vo fakultných a univerzitných nemocniciach, podpora efektivity a kvality, pričom obnova budov, ktoré už majú svoju históriu, do tohto zámeru podľa rezortu jednoznačne patrí.

Tento rok už financie z rozpočtu kapitoly ministerstva zdravotníctva získali viaceré nemocnice. Pre Fakultnú nemocnicu Trnava išlo 1,79 mil. eur na rekonštrukcie vonkajších a vnútorných priestorov viacerých kliník, na vybudovanie výťahov, dobudovanie parkoviska a nákup moderných nemocničných lôžok.

Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica dostala 1,33 mil. eur na renováciu asfaltových povrchov a parkovacích miest v areáli nemocnice, na rekonštrukciu a nevyhnutnú údržbu podlaží dvoch monoblokov, na údržbu a rekonštrukciu priestorov polikliniky a rekonštrukciu výťahu.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X