Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tlakomer.jpg
Foto: Pixabay.com
26. júla 2018 15:18 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

MZ podľa OĽaNO nepredložilo stratégiu na udržanie absolventov medicíny

Poslanci Elena Červeňáková a Marek Krajčí upozorňujú, že prijatie ďalších 150 medikov problém nevyrieši

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) podľa tlačovej správy hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nepredložilo žiadnu dlhodobú stratégiu, aby presvedčilo absolventov medicíny ostať na Slovensku.

Poslanci z hnutia Elena Červeňáková a Marek Krajčí upozorňujú, že vláda vyčlenením dvoch miliónov eur na dodatočné prijatie ďalších 150 medikov problém nevyrieši. Ide o nesprávne investované 2 milióny eur, zhodnotil Krajčí.

Chýbajú aj sestry

Krajiny Európskej únie dlhodobo upozorňujú na nedostatok zdravotníkov na trhu práce, doplnila Červeňáková. Do roku 2020 ich podľa Európskej komisie bude chýbať takmer 1,5 milióna, z toho takmer 500-tisíc sestier.

Situácia sa zhoršuje aj odchodom sestier do dôchodku a znížením záujmu mladých ľudí o prácu v zdravotníctve.

Tieňový minister zdravotníctva za OĽaNO Marek Krajčí skonštatoval, že slovenské lekárske fakulty si každoročne vylepšujú finančnú situáciu prijímaním zahraničných študentov na úkor tých slovenských.

V odbore zubného lekárstva v súčasnosti študuje viac zahraničných študentov ako Slovákov. „Stomatológov je v súčasnosti krízový nedostatok,“ dodal Krajčí.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X