Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NOÚ
Foto: SITA / Marko Erd
14. marca 2018 11:25 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

MZ bude centrálne obstarávať lineárne urýchľovače

Inštitút zdravotnej politiky MZ SR definoval predpokladanú hodnotu zákazky na úrovni 57 mil. eur s daňou z pridanej hodnoty. Rezort očakáva, že prostredníctvom súťaže sa ju podarí znížiť.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR finišuje s prípravou centrálneho obstarávania lineárnych urýchľovačov.

„Súťaž odštartujeme v najbližších dňoch a verím, že tak ako pri CT prístrojoch sa nám aj pri lineárnych urýchľovačoch podarí takto centrálne vysúťažiť výrazne nižšie ceny,“ uviedol rezortný minister Tomáš Drucker.

Rezort zdravotníctva informoval, že ide o takzvanú ťažkú techniku, kde sa cena za jeden kus pohybuje rádovo v miliónoch eur. S víťaznými dodávateľmi sa uzavrie zmluva na dva roky a rezort zdravotníctva predpokladá, že slovenské nemocnice nakúpia prostredníctvom centrálneho obstarávania 16 lineárnych urýchľovačov.

Zákazka má byť za 57 mil. eur

„Zmodernizujeme celé Slovensko na úroveň, akú majú k dispozícii pacienti v najvyspelejších krajinách Európy. Prvé lineárne urýchľovače by sa mali dostať do nemocníc ešte do konca tohto roka, a to do Národného onkologického ústavu, fakultnej nemocnice v Trenčíne a Prešove,“ objasnil Drucker.

Inštitút zdravotnej politiky MZ SR definoval predpokladanú hodnotu zákazky na úrovni 57 mil. eur s daňou z pridanej hodnoty (DPH). Ministerstvo očakáva, že prostredníctvom súťaže sa ju podarí ďalej znížiť. Nákupy ťažkej techniky sa budú uskutočňovať prostredníctvom kapitálových výdavkov rezortu.

Ministerstvo zdravotníctva finišuje aj s prípravou ďalších centrálnych obstarávaní. V priebehu niekoľkých týždňov by sa mala vyhlásiť súťaž na nákup magnetických rezonancií a následne monitorov vitálnych funkcií, či infúznej techniky.

Rezort doposiaľ uskutočnil centrálne obstarávanie CT prístrojov, vďaka ktorému získalo 13 slovenských nemocníc nové moderné počítačové tomografy s 30 až 60 percentnou úsporou.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X