Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Most-Híd: Smer nespravil žiadnu systémovú zmenu

Tibor Bastrnák
Tibor Bastrnák Foto: SITA / Diana Černáková

Vyčlenených 30 miliónov eur na rekonštrukciu nemocníc predstavuje podľa poslanca Tibora Bastrnáka zo strany Most-Híd len zlomok peňazí, ktoré chýbajú v zdravotníctve. 

Súčasná situácia v zdravotníctve je podľa poslanca strany Most-Híd Tibora Bastrnáka dôkazom toho, že za štyri roky sa v rezorte neurobila ani jedna systémová zmena.

„Dlh nemocníc rastie do astronomických výšok, zdravotné sestry podávajú výpovede a premiér s ministrom zdravotníctva sa tvária, ako je všetko v poriadku,“ vyhlásil poslanec. Podľa neho vyčlenených 30 miliónov eur na rekonštrukciu nemocníc predstavuje len zlomok peňazí, ktoré chýbajú v zdravotníctve.

„Najväčšou chybou tejto vlády je to, že neprijali žiadne systémové opatrenia, ktoré by znižovali plytvanie v rezorte. Naopak, situácia sa počas ich vládnutia zhoršila,“ konštatoval Bastrnák.

Podávanie hromadných výpovedí je podľa neho očakávaným krokom zo strany zdravotných sestier, pre ktoré je to posledná možnosť, aby Smer začal konečne riešiť ich nepriaznivú situáciu. „To, že vláda neriešila celé štyri roky oprávnené požiadavky zdravotných sestier a zdravotných pracovníkov sa ukazuje dnes. Bohužiaľ, budú doplácať na to pacienti,“ dodal Bastrnák.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 4. decembra 2015 13:01Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...